Kelt

Co se vlastně změnilo za 100 let?

Tak jsem se dneska prošel trochu po hřbitově. A díval se na hroby, památníky a pod. Šel jsem kolem mohyly tureckých vojáků, kteří zemřeli po zranění v 1. světové válce, kousek dál přes 200 křížů věnovaných padlým německým vojákům z 2. světové války, někde jméno, jinde jméno neznámé, dále hroby s židovskými nápisy a hroby místních občanů. Byla doba, kdy byli odsuzováni všichni Němci, a také s Turky se moc nemusíme a na Židy jsme taky byli vysazení. Oba památníky, jak turecký, tak německý mají pamětní desku s nápisem a prosbou , aby už nebyly žádné války. Takže naši pradědečkové a dědečkové se mezi sebou zabíjeli, protože věřili nějakým symbolům, a naše děti spolu obchodují, cestují a poznávají se. To opravdu muselo zemřít tolik lidí, aby po 70 resp 100 letech si někteří uvědomili nesmyslnost války? Pokud máte něco k tomu, souhlasného nebo proti, děkuji za příspěvky.

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to strašné, ale člověk je nepoučitelný. Nestačily mu ani dvě světové války, ani všechny ty tisíce válek lokálních. Lidé ztrácejí historickou paměť a tak tady máme neonacisty, rasisty, islámisty, komunisty a další pitomisty. Klidně by do toho šli znova.

Další odpovědi
ten který je

Všechny války od počátku věků až po současnost mají společného jmenovatele – lidskou hamižnost.

Zvědavý

Dnes už je jasné, že jsem se vyvinuli z hlíny. Bohužel někteří lidé ani po 4 miliardách let vývoje, nejsou dnes o nic dál.