jjj123456789

Co se stane s ruskojazyčnými obyvateli východní Ukrajiny, pokud současné boje vyhraje Ukrajina?

To, co se stalo se Srby v Chorvatsku? Nebo si počkají na další příhodný okamžik a pokusí se o to znovu. Nevěřím, že by to mohlo fungovat stejně jako do konce předloňského roku.

Nejlepší odpověď
gecco

Dělit obyvatele na ruskojazyčné a neruskojazyčné je blbost…
Pokud „vyhraje Ukrajina“, pak ti, kdo nyní bojují, budou prohlášeni za teroristy a buďto utečou a nebo půjdou před soud.
Pokud „Ukrajina nevyhraje“, pak se východní část od UA odtrhne a ti, kdo nyní bojují, si rozdělí mocenské pozice (stanou se politiky).

´Civilistů´ se tohle ´netýká´ – ti, jakmile konflikt skončí, si leda oddechnou…

Další odpovědi
Mirdas

Doufám že okupanti a všichni jejich poskoci budou muset odejít.

uccello

Já se obávám, že tenhle konflikt neskončí, dokud to Ukrajina nevzdá. Nebo jinak… Rusák to nevzdá, dokud nedobyje východ. Počítám, že pokud se to těm „separatistům“ podaří, nejspíš nebude žádná republika, ale celý se to připojí k Rusku. Je ale otázka, z čeho budou běžní obyvatelé, kteří měli prof. zbraně a těžkou vojenskou techniku schovanou doma platit opravu měst, která stačili během bojů zničit.

mosoj

Ukrajina nevyhraje, Ukrajina se podvolí.