Petr44

Co se stane s projektem Legiovlak po konci tohoto roku?

Legiovlak je ambiciózní projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a jeho cesta skončí až v roce 2020. Viz http://www.csol­.cz/legiovlak/
zajímá mě, co se s projektem plánuje nebo stane po roce 2020?

Odpovědi
kelley

Těžko říct, ale asi no nesešrotují. Buď bude někde odstaven jako stálá expozice, nebo když „ukončí cestu“, tak bude vyjíždět příležitostně. Obzvlášť když ohlásili, že si opravují vlastní parní lokomotivu 433.025 – a teď mě napadlo, že jsem o ní už taky dlouho neslyšel.