smtronoska

Co se stane, když přehradíte řeku a ukradnete jí energii pro svoje vlastní účely?

Odpovědi
Drap

Dopustíš se trestného činu krádeže. Voda neni tvoje a vodu i energii z ní můžeš využívat pouze se souhlasem státu.

WOW1977

Zaplavíme všechno, kam oko dohlédne, a dole je z řeky potůček. Klima se změní tak, až si budeme myslet, že jsme na jiném světě. Vlastně už se to děje. A zatím pálíme zbytky fosilních paliv a děláme spoušť, jako kdyby zítra nemělo vyjít slunce.

Justin1

Možná by se jednalo i o nepovolené stavební úpravy.

Pepa25

Využívání energii vodního toku není krádež. Využití energie v praxi vyžaduje přehradu nebo jez, což způsobí vzdutí vody a zpomalení toku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

WOW1977 > když se na řece postaví elektrárna, tak pod ní zbyde z řeky potůček? To ta elktrárna spotřebuje tolik vody?