ivosek2

Co se stane když někdo nemá zdravotní pojištění?

znám jednoho člověka, který nemá sám pojištění a ani jeho dítě nemá jaký trest ho čeká?

Nejlepší odpověď
anonym

Za dítě nese zodpovědnost každý rodič ze zákona do 18 let jeho věku,přinejlepším mu dítě odeberou…bez kartičky pojišťovny tě všude akorát odmítnou,max. tě zachrání,když ti jde o život,ale stejně se dost zasekáš finančně…

Další odpovědi
mosoj

Tak děti pojištěné jsou a u tvého známého známého platí "až se ucho utrhne …

hanny 2

Zdravotní pojištění musí platit každý ze zákona.I když je nezaměstnaný.V něk­terých případech platí pojistné stát.
viz odkaz – http://finexper­t.e15.cz/zdra­votni-pojisteni-musime-platit-vsichni

Jinak hrozí exekuce!

pusinka50

Při narození se každý malý človíček stává automaticky pojištěným u zdravotní pojišťovny, jakou má jeho matka.
Už od narození je tedy v registru.
Když jako dospělý přestane platit zdravotní pojištění, přijde mu časem upomínka od pojišťovny o zaplacení a v ní bude mimo celkové dlužné částky i taková výše penále, že se mu protočí panenky. Takže doporučuji začít ihned platit