jsem v ČID,chtěla bych zůstat žena v domácnosti,jak je to s placením sociálního

zatím jsem vedená na úřadu práce

Nejlepší odpověď
standa

Placení sociálního (pojištění) není ve vašem případě povinné. Výhody a nevýhody ´dobrovolného´ placení sociálního pojištění v tuto chvíli neřeším. Pokud se budeme zabývat druhou složkou pojištění, a to ZDRAVOTNÍM pojištěním, tak zde platí zhruba tyto zásady:

  • pokud můžete být vedená na úřadu práce (a v určitých případech zde lze ´vydržet´ i 3 roky), tak za vás pojištění bude platit stát
  • pokud budete v domácnosti bez zdanitelného příjmu (důchod z Částečného Invalidního Důchodu se nezapočítává) a nemáte mladší děti (buď dvě do 15 let, nebo jedno do 7 let), musíte si zdravotní platit sama, a to minimálně 1.080 Kč

Fakt, že jste v ČID nemá na vaši povinnosti platit zdravotní pojištění žádný vliv.

Další odpovědi
Attack-design

tu tisícovku poté budete muset minimálně platit