klob1

Co se přepínalo na ruské nabíječce?

Ruské nabíječky na autoaku. Byli kdysi. Jedná se mi, že v nich byl přepínač. Jestli přepínal na trafu primár nebo sekundár. Jmenovali se myslím Mereža psané rusky. Měli na panelu ampérmetr a ten přepínač a kontrolní ledku.

tady je obrázek vlevo – modrá
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=rusk%C3%A1+nab%­C3%ADje%C4%8Dka&c­lient=firefox-b-ab&source=lnms&tbm­=isch&sa=X&ved=­2ahUKEwii--iizbPqAhVO4aQ­KHQskCzUQ_AUo­AXoECAsQAw&biw=1680­&bih=949#imgrc=e­UW8gYuhUbse3M

děkuji

Odpovědi
cochee

Odkazovat na skupinu fotek přes google je nesmysl, jednak se obsah té stránky updatuje a jednak se každému zobrazí něco jiného, protože personalizace. Takže já tam „vlevo“ žádnou „modrou nabíječku Mereža“ nevidím, zkus dát přesnější odkaz, pak ti možná pomohu.

JájsemRaibek

Může to být přepínání voltů – 6B a 12B (B=V, volt), nebo to může být přepínání ampér na silnější a slabší baterku. Např. 4A na nabíjení a 1–2A na udržování, popř. víc ampér na větší baterku.

klob1

Tak už vím. Přepínaly se vstupy na primáru.