Lukas27

Co se nachází na dně Mariánského příkopu?

Nejlepší odpověď
annas

"Texaský investor a bývalý námořní důstojník Vescovo sestoupil na dno tichomořského příkopu v místě zvaném Challenger Deep a strávil tam čtyři hodiny. Vescovo na místě našel čtyři dosud neznámé druhy různonožců, tedy korýšů podobných krevetám.

Kromě mořské fauny zahlédl ale i plastový sáček a obaly od sladkostí. „Velmi mě zklamalo, že jsem na nejhlubším místě v oceánu viděl zřejmé důkazy lidského znečišťování,“ prohlásil Vescovo " atd. .

https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/vyzkum­nik-nasel-na-dne-marianskeho-prikopu-plastovy-odpad/r~957c81­04763411e9a049ac1f6b220e­e8/

Jinak podobných otázek na téma Mariánský příkop je v archivu několik Třeba vás některá zaujme.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=mari%C3%A1ns­k%C3%BD%20%20p%C5%99%C3%­ADkop%20

Další odpovědi
Hufnágl

Zrovna čínská ponorka.

Kepler

Nedávno tam Japonci našli i plasty. Ale sem tam nějaký organismus se tam najde. Stejně jako v letech 50´za Piccarda.

Alesh

Tlak jako prase! 🙂

Drap

Mořské dno.

Arne1

Podle jednoho filmu je tam základna emzáků

elkon

Jsou tam známky tektonických poruch.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.