Boy 13

Co se děje z fyzikálního hlediska při tomto jevu s lidskou kůží?

Když jdete venku, fouká, a náhle se do vaší tváře opře vítr o rychlosti 60 km/h a štípnou vás pod okem černá smítka, písek a prach.

Nejlepší odpověď
Justin1

Kůže pod okem je tenká a citlivá, tak asi proto ta narážející zrnka prachu cítíme právě tam.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Boy 13

Justin1. Jo to máte pravdu, děkuji Vám moc za Vaši odpověď. Je pravda, že jsem měl i na čele dost černých smítek a písku kuličky, nebo jak to nazvat. A tam jsem to štípnutí vůbec necítil. Takže myslíte, že když to na mě letělo v rychlosti 60km/h ta černá smítka pod oko a hodně to zaštípalo, tak ten štípanec nennechal jizvu nebo dirku?

Emefej

Vidíš tam snad jizvu nebo dokonce dírku? Zbytečně to hrotíš. Já jsem za mlada trochu koketoval s plochou dráhou, doma jsem si drhnul škváru z ksichtu rejžákem a neřešil jsem to.

Boy 13

Naštěstí tam nic nemám, ale mám strach, že příště už bych tam mohl něco mít, kdyby se to zase stalo, proto Vás prosím o odpověď, jestli je to možné či nikoli, moc Vám děkuji.