icurusL

Co se děje najednou s těmi tornády v Česku?

Já co vím tak tady bylo tornádo jednou za desetiletí a teď jakoby se strhla lavina.

Odpovědi
Filip84

„Já co vím“ znamená, že nevíš vůbec nic.

Tady máš definice pravdy, včetně odkazu k dostatečnému samostudiu:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/o-covidu-jaka-byla-vlastne-pravda-a-co-dezinformace

U počtu tornád na území České republiky nás zajímá objektivní materiální pravda, kterou zjistíme ze statistiky:

V průměru je u nás něco kolem pěti tornád ročně:
https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/2882834-rocne-zasahne-cesko-az-pet-tornad-poprve-bylo-zaznamenano-uz-pred-900-lety

Máš tam i popis, že průměrné, tj. normální, tornádo vlastně ani moc nepoznáš. Ale tak když jsou tornáda normální a průměrná, logicky musí být tornáda abnormální a nadprůměrná, ne?

Tady máš seznam, i se zdroji, z kterého vyplývá, že abnormální tornáda jsou a nejsou ničím extrémně výjimečným:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_tor­n%C3%A1d_v_%C4%8Ces­ku

To je prostě statistika: když já uvařím ptáka a celého ho sežeru, tak Ty nemůžeš mít hlad, protože jsi statisticky sežral půlku ptáka! 🙂

Trvalo mi to všecko najít asi dvě minuty.

Dochy

Pokud si pamatuju, bývá v ČR několik tornád ročně, 1–2 s pozorovatelnými následky (tj, stopy jako třeba rozbyté domy – spíše vyjímečně, nebo ulámané stromy v lese…). Tolik z toho co si pamatujuz doby před cca 10 lety, kdy mě toto téma zaujalo. Jemn teď jsme měli trochu „štěstí“ na místa výskytu.

Spartaboy

Začalo se to zhoršovat když se u nás rozběhl mobilní internet. Dříve to bývalo ty hrůzy hlavně v Německu a jinde ne u nás. Margot Ruiz tvrdí že internet špatně snáší elementálové. Podle mě je pravděpodobné že za to může internet.