rostavalek

Co říkáte na značku Annamaet?

Granule pocházející s USA. Znáte je? Máte s nimi nějaké zkušenosti – více viz. např. http://www.gra­nule.cz/granu­le-pro-psy/annamaet/
Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Jednotlivé značky krmiva tady nemá cenu rozebírat. Cena ne vždy odráží kvalitu.
Je dost důležité jakého máte psa a jaké jsou jeho nároky na výživu.
Já osobně jsem přestala „luštit“ obaly granulí a vrátila se zpátky k domácí přípravě krmiva.
Někomu vyhovuje BARF (krmení syrovou čerstvou stravou)
a přechodem na tento typ stravy dostal svého psa z různých zdravotních potíží.
Já osobně za více než padesát let chovu psů (v převážné míře těch nejnáročnějších na výživu -dogovitá plemena) už jsem zažila různé vlivy a módní vlny ve výživě a v poslední době jsem se pokorně vrátila k domácí přípravě.
Jednak mi logicky vychází, že na kg opravdu kvalitních granulí by musela výsledná cena vycházet na mnohem více než za kolik Kč jsou na trhu. Podívejte se na cenu kilogramu kvalitní výsekové svaloviny (nebo ryby), k tomu různé přílohy, vitamíny, výzkum a vývoj, zpracování, obaly, reklama, skladování, doprava, mzdy, daň atd. atd. a dostanete se na neuvěřitelnou částku. Je tedy logické, že v žádných granulích nemohou být deklarované suroviny
v deklarované kvalitě. K tomu ke všemu se můžete podívat na hrůzná videa
z výzkumu vlivu různých granulí na pokusných psech, které provádějí firmy
na výrobu krmiv. Navíc psa krmíte „instantními“ potravinami.
Ano, je jednoduché a časově nejméně náročné nasypat psovi granule,
ale člověk sám také nedává tělu přímo instantní potraviny, ale napřed je upraví .
I v dobách, kdy jsem krmila granulemi, nepodávala jsem je suché. U psů je potom větší spotřeba vody (zátěž na ledviny kromě zátěže na trávení) a u mých plemen psů navíc hrozí riziko torze žaludku. Zlozvyk mnohých majitelů, ponechávat psovi stálý přístup k potravě, ani nebudu komentovat.
Pokud máte jen jednoho pejska, vůbec bych neváhala a granule bych vyloučila úplně, protože ani ty nejkvalitnější a nejdražší granule jsou prostě stále „jenom“ granule, ale uvařené maso s rýží a zeleninou (např.) je prostě JÍDLO.
Takže vařím, vidím hned co psům dávám a každému přesně upravím jeho dávku podle aktuálních potřeb.

Další odpovědi
kamila44444

Značku neznám, ale jelikož je to drahé, tak si myslím, že jsou kvalitní. Nevím.. zkus is objednat malý balíček a hoď granuli do vody. Pokud bude plavat, je jen plná vzduchu, pokud se potopí, je to pravá granule :)) Povídal mi i veterinář

Dominno

Ty se u nás moc neosvědčili, tak krmím Britem, jak granule tak konzervy a ty už pes snáší mnohem lépe

Dominno

jako konzervy dávám Pate and Meat a granule Fresh, nově i pamlsek Premium Sausage, který si pes oblíbil tak mu ho budu dávat pořád, když s tím nemá problém