autacek

Co říkáte na vyloučení Václava Klause mladšího ze strany? Říkal moc otevřeně co si myslel a nedržel jen poslušně ústa?

Pluralita názorů se nezamlouvala? A opravdu nefunguje systém řízení z EU a implementace do národních zákonů na velmi podobném principu, jako za Třetí říše? To, že v parlamentu EU stojí štědře uplacení politici, kterých úkolem není veřejně podporovat národní zájmy, ale hlasovat za přání vedení frakcí, není snad pro nikoho tajemstvím.

Nejlepší odpověď
mosoj

Komentáře Klause ml. sleduji již delší dobu. Jeho komentáře ke školskému systému ( ale i k jiným politickým a společenským problémům) jsou bezprecedentní a pravdivé. S jeho názory nejde nesouhlasit. Tento člověk v ODS okamžitě zastínil naduté trosky pražské kavárny. Proto musel ven. Nicméně myslím si, že jemu to v jeho záměrech pomůže. Pod jeho vedením může vzniknout politická strana, která přetáhne voliče téměř ze všech stran.
Prosím nepředsouvat jeho tatíka, alespoň navenek jsou názorově někde jinde.

Další odpovědi
Alesh

Pro mě je o dost ubohý krok a dobře to okomentoval i jeho tatík. Já žádného Klause nijak zvlášť nemusím, ale líbí se mi, že se klidně vymočí proti větru a to chce mít koule a oni je mají, o tom žádná.
Ten Fiala mi přijde jako takovej novej Péťa Nečas, nemastnej, neslanej, žádné charisma z něj nečiší.

aliendrone

Dalo se čekat, dinosaří strany končí, nikdo jim už po tolika špatných zkušenostech nevěří. (a)Sociální dem(ent)tokrati jsou už všem k smíchu a byla to jen otázka času, kdy totéž potká Občanské dem(ent)okraty. Prostor pro „novou“ pravicovou stranu tu rozhodně je.

Udělají se škatule hejbejte se (založí se nová strana, která se od ODS distancuje, většina šmejdů změní kabát a potichu přestoupí do „nové platformy“). Výhody obrovské – začínají s čistým štítem, pravicově naladěných voličů je dost (ovšem se zkorumpovanou a zprofanovanou ODS už nechtějí nic mít), jen jim dát něco „kulturnějšího“ než extrémisty a korporátního Babiše.

Takže úspěch je téměř zaručen. A vše bude při starém, jen se změní loga a hesla. „Stará“ ODS dopadne jako kdysi Unie svobody, „nová ODS“ (ať se již bude jmenovat jak chce) bude pevně v sedle, nezatížená minulostí – to je panečku propracovaný SYSTÉM! Sláva – na dalších 10–20 let mají hoši vystaráno! :)

Jde prostě jen o „sbírání bodíků“ přičemž zpohodlnělá „stará garda“ si nejspíš uvědomila DOST pozdě, že jim jde Klaus po krku a nyní se ocitla v situaci, ze které se nedalo uniknout „bez ztráty kytičky“. To, že byla donucena k tomuto kroku z takto nevýhodné pozice svědčí o tom, že jednak má Klaus ml. pod čepicí (na rozdíl od nich), druhak o jejich vlastní zoufalé neschopnosti se podívat alespoň za špičku nosu dopředu. To ale asi nikoho nepřekvapí. :D :D :D

klumprt

Nejsem si jistý, o co tu jde. Ale navenek to vypadá, že vyloučili člověka hlavně kvůli formě, jakou sděluje vlastní názory. Proti názorům jako takovým nemají co říct, protože to by museli argumentovat a to hlupáka bolí. Takže oni si amputují v zájmu politické korektnosti jeden z hlavních zdrojů popularity. Přitom nějaká korektnost dneska nikoho nezajímá. Myslíte, že Babiše poškodí kytarové mejdany ve sněmovně? Průšvihy Faltýnka? I Babišovy vlastní?
A tady se krasoduši z ODS budou hystericky rozhořčovat nad nějakým přirovnáním. Voličům je to úplně u … VKM rozhodně dlouhodobě neoškozovl stranu. On jí naopak pomáhal. Myslí si snad, že je má někdo rád kvůli Fialovi?

elkon

Měl od těch šašků odejít sám už dávno. Vlastně nechápu, že tam vůbec vlezl.

nyjono

Zkrátka pluje proti proudu a má odvahu říkat nepopulární názory nahlas a to se mnohým nelíbí.

hapiky

Když se vezme v potaz, jak dopadla drtivá většina odštěpených stran v minulosti, tak, bych si velké naděje na novou úspěšnou pravicovou stranu nedělal. Navíc „dědictví“ Klause staršího jako tunel dědka.si voliči budou ještě pamatovat.

Kryšpín

Máme na výpomoc v zaměstnání právníka, který zažil vybudování socialismu, socialismus s lidskou tváří i normalizovaný socialismus s hedvábným přechodem ke kapitalismu a ten to komentoval, pan profesor Fiala je nejlepší předseda ODS od vzniku z důvodů, vydával sudetoněmecký odnož novin v Brně, je přítelem pana Hermana a hlavně Posselta, má kladný vztah k EU i Americe, ovšem pan Klaus ml. pluje proti proudu a kdo nejde s námi jde proti nám

zjentek

Část sloky písně Sametová:

„Přišel a zase odešel a nikdo se kvůli tomu nevěšel…“

Stejně jako jeho fotr, který se do povědomí milovníků přírodních krás nesmazatelně vryl alespoň zjištěním, že planeta Země JE MODRÁ, nikoli však zelená!