Rokio

Co říkáte na tento příběh?

Za dobrý skutek po zásluze potrestán

Rokio si v Bibli přečetl, že správný věřící pomáhá lidem okolo sebe a snaží se konat dobré skutky. On to má ale ve své hlavě trochu pomotané. Usmyslel si, že by měl vysadit léky, protože psychiatrická medikace je překážkou na cestě darovat krev, což by podle něj mohlo vést k záchraně mnoha desítek lidských životů.

Jak si to řekl, tak to také udělal. Vysadil všechny léky a šel na transfůzní stanici, aby tam daroval svoji cennou tekutinu v podobě krve. Tam mu ale řekli, že to snad nemůže myslet vážně. Jeho krev by nikomu nepomohla, ba dokonce by darováním své krve mohl příjemci ublížit. Dále mu lékař sdělil, že zavolá policii, protože to vidí na spáchání zločinu obecného ohrožení. Rokio se chtěl omluvit, ale najednou dostal záchvat kvůli svým abstinenčním příznakům, protože vynechal léčbu a doktora napadl.

Najednou se Rokio probral v psychiatrické léčebně na uzavřeném oddělení. Tam mu řekli, že dokud se jeho zdravotní stav nestabilizuje, budou ho držet klidně i proti jeho vůli v psychiatrické nemocnici a pak půjde před soud, kde ho bude souzen za úmyslné obecné ohrožení. Rokio řekl lékaři, že to myslel dobře a chtěl pouze pomáhat druhým ve velkém.

Doktor jen zakroutil hlavou a Rokia začali držet v blázinci na silných lécích po mnoho měsíců a pak byl odsouzen na 20 let za obecné ohrožení s povinnou psychiatrickou léčbou, dokud se jeho zdravotní stav nezlepší. To se ale nikdy nestalo.

Nejlepší odpověď
Filip84

Jée, to je dobrý nápad! Udělej to, zavřou Tě, konečně od Tebe bude pokoj! 👍👍👍

Další odpovědi
Kelt

Neměli ho pouštět ani k počítači na stránky Odpovědi.

zjentek

No tak jestli celý ten systém už takto pracuje tak už taky rovnou na potkání střílej do „společnosti“ a doufej že ses trefil do těch správných 🤷‍♂️

EKSOT123

Základní myšlenka příběhu je dobrá, myslím, že to rozhodně není marné. Omlouvám se, že odpovím spíš věcně, suše, takový přístup se do literární tvorby nehodí:
Tedy po praktické stránce vím, že např. ve velkochovu drůbeže, když jsme museli nasadit nějaké léky, tak potom se muselo ještě po ukončení léčby víc dní čekat, než mohli být ptáci expedováni na jatka. Ale už jsem zapomněl jak dlouho to přesně bylo.

Dalším postřehem je jasné a nepotrestané pochybení doktora. Doktor měl Rokiovi trpělivě vysvětlit důvody a podmínky a ne se snažit Rokia povýšeně a bez zájmu odpálkovat. Pokud by tedy Rokio měl podruhé tuto šanci, měl by se poučit a připravit se důkladněji na druhý pokus. Stejně ale pochybuji o úspěchu, snad kdyby si najal nějakého manažera či jednatele…

elkon

Další výplod chorého mozku.

Tomadollar

Příběh je zajímavý ale nesedí mi zde pár věcí:

  1. Proč nemohl darovat krev když vysadil prášky?
  2. Proč to lékař bral jako obecné ohrožení?
  3. Proč byl odsouzen za obecné ohrožení na 20 let?
  4. Ještě něco mi tu nesedí… je toho trochu víc takže už psát nebudu