Kelt

Co říkáte na takovou změnu slovníku?

Zaujal mne článek https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/berlin-chce-zakazat-slovo-cizinec-ma-se-rikat-clovek-s-mezinarodni-minulosti-40338157#seq_­no=5&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=TPo90KKHKil-202010031047&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_campaign=&ut­m_medium=z-boxiku&utm_sou­rce=www.seznam­.cz
kdy v Berlíně nesmí nazývat lidi cizinci a podobně, Takže očekávám brzy podobnou změnu i v českém slovníku.
Takže Idiot bude Hrdina románu Dostojevského, šlapka bude žena chodící v určitém prostoru a pod. Vrah bude nevinný člověk, kterému někdo překazil plány, pedofil – člověk, se kterým si nikdo nechtěl hrát, To určitě vymyslel nějaký hrdina románu Dostojevského.

Nejlepší odpověď
Kepler

No, aby se s tou svou útlocitností nepo… Proč opouštět krátká a výstižná pojmenování?
Snědý občan s mezinárodní minulostí ti taky nebude přemisťovat výrobek z oceli mezi žebra. Prostě tě pobodá.

Další odpovědi
aliendrone

Je vidět, že byrokracie nemá co na práci a proto z nudy vymýšlí, jak nám ještě více „osladit život“.
Eh, krátkodobý pobyt v NPT (nápravně pracovní tábor) na těžbu uranu s pořádně ostrými denními normami (jinak trestní příděl potravin) by jim prospěl. I celospolečensky by to bylo prospěšné, dnes nerentabilní těžba by se mohla o5 provozovat a jistě by byla při alespoň trochu rozumném vedení velmi výnosná. ;) :)

Jakožto odpůrce multikulturalismu mě děsí možnost, že pokud bych cestoval např. vlakem bez platné jízdenky, budu dost možná v budoucnu označen za „multikulturního pasažéra“. ;) :D :D

Pepa25

Je faktem, že politická koreknost je přehání. Z principu má smysl, ale mělo by to mít hranice.