Rokio

Co říkáte na moji ódu na hermelín?

Óda na hermelín

Hermelín je skvělý sýr,
snědl ho veliký výr.

Je to také český sýr
s bílou a zdravou plísní.
Všem lidem přinese mír,
řekl jsem vám to písní.

Tento sýr je velký král,
mléčných výrobků je grál.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Rokiova poezie je ovšem až třetí nejhorší ve vesmíru. Druhá nejhorší je poezie Azgothů z planety Kria. Když král jejich básníků Chrochtos Prďoch recitoval svou Ódu na malou hrudku zeleného hnusu, již jsem objevil v podpaží jednoho letního jitra, čtyři posluchači zemřeli na vnitřní krvácení a předseda Středogalaktické komise pro mrzačení umění přežil jen díky tomu, že si uhryzal jednu nohu.

(D. Adams, Stopařův průvodce po galaxii)

NJN, musíš se více snažit, jestli chceš stát na vrchlou bedny. ;) :D :D

Další odpovědi
Drap

Na žádnou pochvalu to opravdu neni.

annas

V návaznosti veršů chybí rytmus. Zkuste si verše přečíst nahlas.

Třeba 1. verš v pořádku, ale u druhého verše něco chybí. Třeba jen i – snědl ho i velký výr.

V 2. sloce – 2. verš neodpovídá prvnímu. Slovoled ve 2. verše narušený rytmus, stejně i 4. verše.

Posledni verš – Hermelín je velký král – opakujete . velký výr. Víte, co je grál?

Reganois

A nezapomeň, že hermelín je také součástí šatu panovíka. Dobrá óda.

Alesh

Myslím, že jdeš s kvalitou dolů. Některé starší kusy se mi líbily víc.

Kelt

Je to trochu lepší než to předtím. Měl bys dodržet stále stejný rým a ne ho měnit. a měl by tam být uvedený tvůj vztah k tomu tématu, aby bylo zřejmé, proč sis to vybral.
Třeba -
a když si já dám hermelín,
tak už nemám žádný splín
každý člověk uvěří
že mám zdravou večeři

autacek

Hermelín je skvělý sýr,
slupne ho i velký výr,
s bílou, hebkou, zdravou plísní,
co si ten pták v noci vysní,
za úplňku měsíce, to je ale směsice.

Hů a hů a hů a hů
hermelín já dostanu,
zítra jako přesnídávku,
sním já s chutí svoji dávku,

kuku kuku kuku ku,
tu jej máš i ty kluku,
co je dobré pro zdraví,
v hermelínu prozradí,
informace na obrázku,
je to král to dávám v sázku,
sýrů, mléčných výrobků,
od spolknutí, do bobku. 😉

elkon

Uhozené, jako vždy. Nechápu, co těmi hloupostmi stále sleduješ. To jsi tak naivní, že čekáš, jak tě někdo bude oslavovat?

zjentek

Tohle už z hlavy vymazat nepůjde pokaždý, když teď na sýr vzpomenu. Děkuji.

led

Roki, i když jste novodobý vyznavač dadaismu, nestačí jen napsat text, rozstříhat ho na jednotlivá slova, zamíchat v čepici a postupným náhodným vytahováním popsaných papírků zařazovat je postupně za sebe…
Dobrá báseň, óda, nebo píseň mají svou myšlenku, melodii a rytmus.
Řekněte si vaši ódu nahlas, poslouchejte ji, co slyšíte?
…mumlání pivního skauta v hospodě před závěrečným za Měsíčního úplňku. Slovní rytmus kolísá, jak rozlité pivo na poplivané podlaze, veršotepecká myšlenka se ztrácí v ozveně nesourodých slov.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

aliendrone, všimla som si vašu skromnosť. Ticho a nenápadne ste zamlčali vaše medzigalaktické prvenstvo pred Rokiom a Chrochtos Prďochom, kráľom Azgothov z planety Kria.
Vďaka vám Maestro aliendrone, že nechcete zahubiť úbohých Pozemšťanov svojou poéziou, na ktorú ľudstvo Zeme ešte nedorástlo.