ReHu

Co říkáte na likvidaci těch vakcín. To je hospodaření, co? Myslím, že takto by nikdo s vlastními Kč nanakládal.

Doplňuji:
Myslím, že šlo s fin.prostředky hospodařit lépe.
Odhad očkování 700 000 a očkovaných 69 000 je sakra rozdíl.
Vždyť i Česká lék.komora upozorňovala na nesmyslnost tohoto nákupu. A jak vidno, na jejich slova došlo.
Ale platím,e to všichni. Já prostě myslím, že se kdosi unáhlil, nebo cosi jiného.
Navíc ninistryně zdravotnictví Dana Jurásková přiznala, že smlouva s firmou nebyla pro Česko výhodná. .....

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ máte na mysli vakcíny proti prasačiemu moru, som radšej, keď sa nemuseli použiť. Ano, stáli veľa peňazí, ale radšej zaplatiť, než zomierať.
Smrť pre nedostatok liekov sa nedá merať peniazmi.
Doplňuji:
Po boji je každý vojak generál.

Další odpovědi
anonym

ono je těžko soudit,pro koho byly určeny pro nás,proč jsme je nevyužily? kdyby vakcíny chyběly nadávali by jsme,když byly nikdo neměl zájem

BEAES

Pravděpodobně se na tom někdo pěkně napakoval!

Bunnik

Byly potřeba jako prevence, nikdo tehdá moc nevěděl, jaká bude situace s tou prasečí chřipkou. Naštěstí to dopadlo dobře… a holt když jim končí expirace, tak co s nimi. Prošlé by nadělaly víc škody než užitku.

kapka

Bohužel jsem přesvědčená, že vše kolem prasečí chřipky je nádhernou ukázkou „teorie morální paniky“ v praxi. Paniky, kterou rozpoutají novináři a farmaceutické firmy si mastí kapsu.
To co říká Led, zní sice rozumně, ale jelikož jsem na toto téma mluvila s MUDr., mám prostě jiný názor.
Proč tedy v první řadě sami lékaři houfně odmítali očkování? Pravděpodobně pro to měli své důvody…
Musím souhlasit s ReHu.
A mimochodem, když si vzpomenu na ta nesmyslná nařízení, co se začala vymýšlet v „období ptačí chřipky“…
Ornitologové v Liberci každý rok pořádají tzv. Vítání ptačího zpěvu, kdo si rád přivstane může s nimi vyrazit pozorovat ptáky s odborným výkladem, součástí bývá odchyt a kroužkování ptáků. V roce paniky z ptačí chřipky měli kroužkování zakázáno. Ti ornitologové se chytali za hlavu, co to je za nesmysl, když se ptačí chřipka objevila pouze u vodního ptactva a ne např. u sýkorek v lese. A o tom zavražděném papouškovi kdesi, jestli si vzpomínáte, raději nemluvit…

terry

Já 100% souhlasím s BEAES a kapka mi vysloveně mluví od srdce .

ReHu

http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/209905-cast-lidi-ockovana-vakcinou-proti-praseci-chripce-trpi-zachvaty-spanku.html

led

Táto lieková panika bola aj v iných krajinách, nielen ČR. Tak isto po ukončení životnosti vakcíny sa museli likvidovať.
To znamená, že všetci zodpovední v štátoch Európy a nielen oni boli korupčníci a panikári?