JarkaHor

Co přispívá k normální funkci trávení?

Odpovědi
da ny

Podobné otázky a odpovědi jsou v archivu.
Nejdůležitějšími kroky, jak zlepšit trávení, jsou:

  1. Zařadit zdroje vlákniny do každého jídla.
  2. Konzumovat nejméně 25 g vlákniny denně z různých zdrojů
  3. Omezit alkohol, cukr a zpracované potraviny.
  4. Pracovat na snižování stresu.
  5. Zařadit pravidelný pohyb.
  6. Dopřát si spánek 7 – 8 hodin denně
  7. Nepřejídat se

https://www.wi­kiskripta.eu/w/Tr%C3%A1­ven%C3%AD
Trávicí enzymy
https://www.fit­ness007.cz/blog/tra­vici-enzymy-a-jejich-uloha-pri-traveni-jake-potraviny-jsou-bohate-na-enzymy/?at_sou­rce=google&at_me­dium=cpc&at_cam­paign=(s)%2520DS­A%2520-feed%2520-%2520%C4%8Dl%­C3%A1nky&at_con­tent=Fitness%2520a%2520­suplementy&at_ter­m=_&gclid=EAI­aIQobChMI4OyM5cLy_A­IVlx4YCh0r4g9­AEAAYASAAEgLmZfD_BwE
Trávení zhoršuje nevhodná kombinace ve stravě. Například mléčná bílkovina by se neměla (už při lehčích dyspeptických potížích) konzumovat s masem (živočišnou bílkovinou. Jedna se zpracovává, druhá čeká, až přijde na řadu (hnije, tlí, plyny).
Zeleninu v kombinaci s cukrem/ovocem ⇒ za to Vás trávicí trakt nepochválí.
Maso s ovocem/cukrem (sladké omáčky, zelí atp.) se mu také nelíbí. Člověku může být těžko.
Příliš mnoho tekutin před jídlem a během konzumace potravy oslabuje/naředí žaludeční kyseliny, ztíží trávení.
Trávení zhoršuje (dostatek pomáhá):
nedostatek zinku, který může způsobovat průjmy a nedostatek vitamínu D, který zase zhoršuje symptomy zánětlivých onemocnění trávicího traktu.
https://vegmar­t.cz/jak-zlepsit-traveni
Internet máte, tak jistě něco ještě najdete i sama.

elkon

Pro správné trávení můžeme využít i koření, jako například anýz, bazalku, oregano, kopr, kmín nebo majoránku. Nezapomínejte také na pravidelný pohyb, který pomáhá rozhýbat střevní peristaltiku. A důležité je i omezit kouření a udržovat si zdravou tělesnou hmotnost a předcházet nadváze.

Ametyst

Nejíst cokoliv kdykoliv.

Millisek

Co by ti mohlo pomoct s trávením, tak jsou tyto kapky https://www.e­pam.eu/cs/epa­my-50ml/79-epam-22-zaludecni. Jde o tibetskou medicínu a pomohlo to i manželovi.

Vercule

Záleží s čím máš problémy, ale doporučuju něco bylinného charakteru https://www.al­taherba.cz/za­ludek-traveni-vnitrni-organy

Anna20

Ahoj lásko, ráda tě poznávám, jsem Anna, žena z Ukrajiny. hledám seriózního partnera, napiš mi prosím na email, abychom se lépe poznali,,, annamakara20@gmail.com

Anna20

Ahoj lásko, ráda tě poznávám, jsem Anna, žena z Ukrajiny. hledám seriózního partnera, napiš mi prosím na email, abychom se lépe poznali,,, annamakara20@gmail.com