nadka77

Co přesně natřít?

Chtěla jsem se zeptat zda mohu natřít barvou trubku od plynu na které je konec našroubovaný,tak jestli to mohu barvou přetřít i na to šroubení nebo jen k tomu šroubení?
Doplňuji:
Já se právě ptám kvůli případnému úniku.Kdyby to bylo natřené celé i přes šroubení,tak jestli by to nevadilo?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pravdou je, že v současné době plynaři nátěry přes šroubení a závity nechtějí. Prý může dojít k úniku plynu přes šroubení. Nevím čím se v současné době zatěsňuje plyn, ale je možné, že některé barvy těsnicí přípravek nebo těsnění naruší.
Doplňuji:
Já jsem vždy natíral celé potrubí a nikdy jsem problém neměl.
Ani dnes bych se natírat nebál. Ale opravdu jsem nedávno měl u sebe plynaře ( byl cítit plyn u plynoměru) a jejich první otázka byla, kdy jsem to natíral. Netěsnost ale na šroubení nebyla.

Další odpovědi
Mili @

u nás lakovali plynaři jen k šroubení…
šla jsem se na to mrknout…
Doplňuji:
Plynaři mají na zkoušení úniku takový spec. přístroj a tím kolem toho šroubení objedou a ukáže se příp. únik plynu…
Každopádně se má natírat na žluto, ale doma to je snad jedno…

anonym

Berte to hlava nehlava.Je to zcela jedno.
Jediná věc – plyn by měl být natřen žlutě.Ale to by dodržel jen superpedant.
Kdyby měl někdy někdo kecy,dělejte,že jste mrtvá.

rybíz

U nás mi plynaři radili natřít vše, z důvodu, aby se utěsnily i případné mikropóry – barva žlutá (není podmínkou) nebo bílá a tu máme.