janek66

Dřevěná futra opálil jsem barvu,ale pod ní to bylo natřeno nějakou fermeží nebo čím a nejde to dolů.Jak na to?

Jsou to hodně stará futra ručně dělaná.Smirkový papír se toho moc nechytá a hned se zalepí, vibrační bruska se zalepí a navíc strašně práší.Nemáte nějakou fintu jak to dostat dolů?Budou natřena jen Luxolem v barvě dřeva.
Doplňuji:
Dveře už mám,tak vím co mne čeká u futer.Ty dveře jsem dělal venku, prach byl opravdu všude.Barvu mám opálenou, šlo jen o tu fermež.

Nejlepší odpověď
mosoj

V každém případěš se jedná o velmi pracnou činnost.
Nejsnáze to jde dolů opravdu tím opálením ale pokud jsou tam prolisy je s tím také problém. Při tom opalování je zapotřebí barvu nahřát až změkne ( začínají se dělat puchýře) a ostrou škrabkou ihned oškrábat!! Pak toho na to obroušení nezbude tolik.

Je také třeba vybrat kvalitnější brusný prostředek nejlépe na plátně a jít s hrubším plátnem a na to potom jemným.
Účinnější je bruska oscilační.

Pokud mám zkušenosti tak s odstraňovačem starého laku to jde ještě hůř, ale můžete to zkusit.
Doplňuji:
Pokud budete pracovat s pecičkovým louhem tak pozor na oči a kůži. O oko přijdete snáze než od kyseliny a do kůže vám to udělá díru i 0,5 cm hlubokou. Záleží kdy se toho všimnete a jak rychle to zneutralizujete kyselinou ( citronovou, octovou). Jenom omývání nepomůže. Ono to totiž ze začátku není vůbec cítit.

Další odpovědi
tom004

Vyzkoušený způsob,je odstranit starý nátěr co nejvíc to půjde,i za cenu prášení.Zbytek se dá odstranit louhem.Dobré je použít šupinkový,který se rozpustí ve vodě.Je to lepší než použít všelijaké odstraňovače.Louh dřevo vyčistí,ale má to tu nevýhodu,že se potom musí pořádně opláchnout vodou.Když se potom použijí lazurovací laky,struktura dřeva se zvýrazní.

fcoop

Snaha natřít stará futra luxolem – víte co vás čeká? Dokonce hodně stará = předpoklad,že jsou natřena postaru,t.j.„poc­tivě“ – tzn.2krát napuštěna teplou fermeží,klidně zabarvenou,2krát základ,email. Pomáhej vám všichni svatí.
Nebylo by jednodušší je nafládrovat?
Ale – jsou to vaše stará futra.

suaeda

Rovněž doporučuji louh sodný. Je to ale žíravina (tj. při práci dávat pozor a potom vyčištěný materiál opláchnout)a bude to pořádně pracné.

dědapetr

Co to zkusit s tímto LAMELOVÉ, VĚJÍŘOVÉ, PORÉZNÍ KOTOUČE
http://www.plyny-technicke.cz/na­bidka/brusne-kotouce-rezne-kotouce/lamelove-vejirove-porezni-kotouce.htm