Vercule

Co pomáhá na růst vlasů?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nejspolehlivěji čas. ;) :D
Jinak biotin a různé vitamíny a potraviny (snadno vyhledáš) – z vitamínů, krom biotinu, ještě zinek, železo, C, D,… Celkově by se to dalo shrnout jako správná strava (a případně některé vitamínové doplňky), pomáhat mohou i některé byliny – na vnitřní i vnější použití. Podpořit růst vlasů může vhodný (bylinný) šampon a správná péče. Nemýt je každý den, správně je sušit i česat, při mytí masírovat pokožku hlavy. Jednou za čas nějaké masky na vlasy – spíš přírodní, které jsou pro vlasy a pokožku blahodárné (některé oleje, káva, zelený čaj, avokádo, vejce, med, skořice, banány, bílý jogurt,… nebo i pivo). Vyhýbat se stresu je taky důležité. Otužování a cvičení taky může pomoci (lepší prokrvení, zdraví, správné látky v těle).

Ježiši, elkone, jdi už s tou genetikou někam. Ty bys na genetiku svedl všechno, třeba i finanční situaci. :D Všechno se netočí kolem genetiky a hromada věcí – i na těle – je ovlivnitelných. V menší i větší míře.

Další odpovědi
elkon

Nic, je to dáno geneticky. Někomu rostou více, jinému méně. Podívej se v rodině. U žen to bývá jiné než u mužů. Přípravky z reklam pouze tahají důvěřivým lidem peníze z kapes.

GM

Mám dobrou zkušenost s olejem 31 bylin od švýcarské firmy Just. Po umytí dát 3–4 kapky do trošky vody a vmasírovat do pokožky hlavy, neoplachovat.

JarkaHor

Mně pomohl tady ten olejíček https://www.kha­di.cz/khadi-vlasovy-olej-vitalita-rust-50-ml zkoušela jsem ho v době, kdy mi vlasy poměrně dost valily dolů a pomohlo to.

Bělousek

Zdravá strava, dodržování pitného režimu, pravidelné mytí a stříhání konečků, ochrana vlasů před sluncem, větrem, mrazem apod. + doplňky stravy například biotin, vitamín D, železo a zinek.

MiluskaN3

Ahoj Holky,
ráda bych obnovila diskuzi s dotazem na aktuální tipy na vitamíny, které přispívají vlasům a pokožce a jsou opravdu efektivní?
Díky.

Ella2

Ahoj,
na vlasy je super zinek, ale co mi dost pomohlo na pleť, tak je kosmetika s colostrem.
Mám dost citlivou pokožku a tahle kosmetika mi jako jediná nezpůsobuje vyrážku a pnutí. Jsou i vitamíny colostrum, tak můžeš vyzkoušet.

ZorkaŽelé

Ahoj, také se přidávám. Mám vyzkoušeny krémy a colostrem i samotné colostrum jako doplněk stravy. Doporučuji vyzkoušet https://www.col­via.cz/pletovy-krem-s-colostrem/

Bettka66

Mně se teda výborně osvědčilo Ghí máslo s colostrem z Colvie, respektive samozřejmě obecná změna skladby jídelníčku a stravování, ale kožní mi doporučila užívat Ghí máslo s colostrem na atopický ekzém na ruce a světe div se, opravdu to zabralo. Chuťově je výrazné, ale mně chutná, takže ho přidávám třeba do ovesných kaší.

Millisek

Taky mám dobrou zkušenost s khadi kosmetikou. Už tím, že je přírodní bez obsahu chemie je to na vlasech dost poznat.

Bělousek

Jaké máte osvědčené tipy, aby se vlasy méně mastily?

Bělousek

Používám suchý šampon:-)

elkon

Disraeli – Řekne ti to dermatolog. Ovlivnit to můžeš nepatrně. Dokážou třeba zpomalit padání vlasů, ale zázraky neumí.