vall69

Co namazat zdravého na chleba?

Chtěla bych se zeptat, jím ráda chleba, ale nevím, co si na něj namazat, aby to bylo zdravý. Mazávala jsem ho máslem, ale pak jsem přešla na Lučinu linie s vlákninou, myslíte, že je to zdravé? Anebo znáte nějaké jiné zdravé pomazánky? :/

Nejlepší odpověď
mojitek

sežeň si někde kvalitní škvarkovou pomazánku,to je to nejzdravější co můžeš tělu dát.Když to nebudeš jíst na kila,tak se o nějakýho přibírání na váze nemusíš obávat.Tělo se ti odmění,a rozhodně víc než za nějaký hokuspokusy se sójou,která udělá mj. v žaludku pěknou neplechu…

Další odpovědi
quentos

Existují např. zeleninové a sojové pomazánky.
Lučina je tavený sýr a tavené sýry zdravé nejsou, přidávají se do nich tavicí soli.

anonym

u mě je na prvním místě škvařené vepřové sádlo a když jsou škvarky, tak „umírám zdravým blahem“

Drap

Tvarohová pomazánka, popřípadě rybí pomazánka, vyrobená třeba se základem právě té lučiny.

Tuzzy

Co třeba med?

honza19hk

domácí sádlo nebo škvarky

da ny

Zdravě mažeme chléb také máslem ;)
Lučina je výborná volba je to sýr termizovaný, žádný „taveňák“!!! 🙂 Jen bych se vyhla typu „linie“ (u všech výrobků), nekupuji vaničkovou, ale kostku..Někdy i jiné termizované sýry (Lidl, nikdy linii), typ žervé nebo Ricottu
Dělám si i domácí lučinu z kvalitního bílého jogurtu a kysané smetany.
http://www.tra­dicnirecepty.cz/po­mazanky/domaci-lucina/
http://www.fo­odclub.cz/recep­t/domaci-lucina/
http://recepty­.vareni.cz/do­maci-lucina/
Tvaroh (nejvhodnější je údajně poděbradský) ve vaničce
https://www.ko­lonial.cz/mek­ke-tvarohy/milko-tvaroh-z-podebrad-mekky-250g
I tzv. „tučný“ = jen 3,5%… ;)
Lze ho upravit na slano i sladko (ovoce, marmeláda, syrup, šunka, pažitka, bylinky, rajčata i sušená atp.).
Sem tam doma škvařené sádlo (se škvarkama pak i pomazánku).

atlas

Co třeba humus,já vím,zní to hrozně,ale je to prý zdravé a chutné
recept seženeš na internetu

EMgi

Lučina není tavený sýr a je zdravá. Taky si lučinu linii kupuju, pak mám ráda i gervais light. občas si dělám i avokádovou pomázánku, avokádo má trochu takovou máslovou chu't. Cottage je taky velmi dobrý:) . jednoduše koukej na složení. Většinou čím méně surovin tím líp :D

jajsemja10

Lučina je zdravá