dust8

Co může člověk udělat, aby se nějaká kniha, která zatím není v české verzi, nějakým nakladatelstvím atd. přeložila?

Nebo prostě jak „přemluvit“ nebo je to jen o penězích, čili pár tisícovek to pořeší?
Kolik cca?

Odpovědi
WordPress

Mnohdy v USA populární kniha je u nás neprodejná, nejlepším ukazatelem kvality knihy je do kolika jazyků se za pět let přeloží.

elkon

V první řadě musí získat práva k překladu. Kniha se sama nepřeloží, takže ji pak někdo musí přeložit a sehnat vydavatele.

Emefej

Kontaktuj s tipem na knihu dramaturga některého nakladatelství, třeba se jim onen titul bude hodit.

petrph

No tak si říkám, jestli tu přeloženou knihu potřebuješ pro sebe, tak si zajít rovnou za překladatelem ať ti jí privátně přeloží a zaplatit rovnou jemu? Ale ty ceny překladu jsou několik stovek – za stránku.
Nebo tedy, pokud tu cizí knihu máš v souboru, či na internetu, tak to hodit přes nějaký automatický překladač. Ty už jsou dnes poměrně přesný.