dust8

Co musí běžný člověk splnit, aby se dostal do vesmíru?

Nejlepší odpověď
Kelt

Nemůžeš pod pojmem běžný člověk myslet totéž co každý obyčejný člověk. Takový člověk musí být dokonale zdravý, v dobré fyzické kondici a být schopný absolvovat náročný trénink.

Další odpovědi
Kepler

Ke Keltovi jen dodám, že ten výcvik už není tak náročný jako v počátcích kosmonautiky, kdy do vesmíru lítali téměř výhradně piloti. Naprosté zdraví je nutné a teď se už klade značný důraz i na odbornost ve svém oboru. Na ISS je to skoro samý vědátor.

Malvína

S kolegy Keplerem a Keltem souhlasím. A ještě bych dodala, že u “běžného” člověka jde i o peníze. Nějaký stát to snad pořádal jako atrakci. Bavíme se o finanční částce v hodnotě několik milionů.

hapiky

Rychlost 11,2 km/s