tobby

Co mohlo způsobit tyto díry o průměru asi 3 cm v polní cestě?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Krtonožky?

Další odpovědi
orestez

Kroupy.

Edison

Ze kdy to je? Jak jsou hluboké? Vzal bych nějakou vyplňovací hmotu, hodně, a zkusil bych to vylejt, nechat ztuhnout a vykopat. Jednak vznikne možná krááásný dílko, jednak by to ukázalo na tvar, jestli to jsou chodbičky. Podle toho by se pak dalo určit kterýho tvora (jestli) to je.

dudu

Stádo ovcí nebo koz v měkkém terénu?!

Lamalam

dudu > kdyby to bylo od koz nebo ovcí, očekával bych tam i bobky.

Edison

Ty kroupy mě právě napadly. Proto se ptám, ze kdy to je a jak je to hluboké. 😁

tobby

Po kroupách by byly díry i jinde v okolí, nejen na poměrně zhutněné cestě. A u každé díry je takový chomáč zpracované hlíny, jako od žížal. Bohužel jsem to sám neviděl, je to vlastně dotaz mé dcery. Kloním se k těm krtonožkám, jen mě mate to množství.

Edison

Ještě by to chtělo vědět, jak hutná je ta půda.

orestez

Půda při dešti změkne. Kroupy dokážou rozbít i zadní sklo Škody Rapid.

Edison

A dokonce i přední renaultu megan. 😁 Ale ono je hlavně změkne a změkne. Vůbec netušíme, co to je za půdu a jak se chová pod tlakem. A jistě uznáte, ře se každý typ půdy bude chovat kapku jinak. Proto mě zajímala ta hloubka. Mohlo by to prostě napovědět. Kdyby to bylo třeba dvacet čísel tak bych to už asi kroupy neřekl. Taky je důležitý pak tvar do hloubky. Kdyby nebyl rovný ale všelijak zakroucený a ohnutý, spíše by to mohlo být zviřátko.

zjentek

A co nějaká zeměděl. technika? ;p