Avatar uživatele
Viktorie II.

Co máte rádi v ovocných knedlících, z jakého těsta a jakou posypku?

Já mám ráda knedlíky z kynutého těsta, plněné jahodami, posypané tvarohem a přelité máslem.

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? paul1, marci1, da ny, Kepler, EKSOT123, Midoc před 957 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Kynuté borůvkové knedlíky, přelité máslem a cukrem. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

Prakticky cokoliv (sestupně švestky, jahody, broskve, meruňky, jablka…) s máslem, holandským kakaem, cukrem a skořicí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Knedlíky z bramborového těsta plněné švestkami, sypané mákem nebo strouhaným perníkem, přelité máslem.
Tvarohové můžou být s jahodami, meruňkami, sypané strouhaným perníkem, polité máslem
Kynuté nemusím, je s nimi moc práce, ale kdyby mi je někdo uvařil, tak je sním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Dělám kynuté a bramborové, tvarohové neumím, ale chutnají. Nejlepší ovoce do br. knedlíků jsou škvarky a v tom případku místo máku radši kysané zelí.
Klasika jsou bramb. švestkové, (event. hruškové) sypané mákem, do bramborových lze nacpat i třešně, v tom případě sypu strouhankou s máslem a cukrem.
Kynuté s čerstvými borůvkami (z kompotovaných nebo mražených borůvek to zdaleka není taková mňamka), sypané tvarohem a máslem s cukrem, nebo mákem. Do kynutých někdy nacpu i jahody, ostružiny, meruňky.
Koukám, že překvapivě posyp mákem není úplně na prvním místě. Možná proto, že kupovaný mák bývá nahořklý. To domácí mák je jiný kafe!

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Kynuté nejsou špatné, Malé /šišky/ děláváme i z bramborového, tvarohového, nebo krupicového. Z ovoce si nevybírám, mám rád všechny. Nejlépe asi lesní plody , jahody lesní, borůvky, maliny, ze zahrádky potom jahody, třešně, broskve, meruňky, moruše, ale i švestky, Z posypu upřednostňuji mák a nahoru tučnou vrstvu másla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Nemám rád kynuté. Ideálně odpalované s jahodama, borůvkama, švestkama, meruňkama. V „nouzi“ může být i tvarohové těsto. posypka: máslo, strouhanka cukr (ideálně krystal 😉 – to je taková moje úchylka)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Tvarohové těsto, jahody, meruňky, nebo švestky. Posypané tvarohem, cukrem a polité máslem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Už dlouho jsem nic takového nejedl, ale měl jsem rád švestkové knedlíky ve tvarohovém nebo bramborovém těstě sypané mákem, moučkovým cukrem a přelité máslem. Pak jsem se mohl utlouct po knedlích z kynutého těsta, uvnitř s povidly, jaké dělala moje babička. Tzv. dělobuchy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Jakékoliv s čímkoliv. Nejraději ale merunky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Nejlepší jsou švestkové, z bramborového těsta a posypané tvarohem, cukrem a přepuštěným máslem. Mňam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Nemám rád ovocné knedlíky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Ne že bych je nedokázal pozřít, když to jinak nejde, ale…
Co takhle pořádného bifťoura? ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Švestkové z odpalovaného těsta, sypané mákem s cukrem a polité máslem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Náplň vždy uvnitř těsta. Kynuté těsto, uvnitř povidla, meruňky, borůvky, jahody. Klasické :ňahňáníčko“, tj. máslo, cukr, strouhaný tvaroh (hodně).
Švestkové v bramborovém těstě, opět s tvarohem nebo osmaženou strouhankou, cukrem a máslem. Mák ne.
Třešně v tvarohovém těstě.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
iceT

eksot123– tvarohové těsto je jednoduché, není ani nutno ho plnit, stačí udělat nočky, uvařit a polít ovocným rozvarem a ozdobit kysanou smetanou.

Avatar uživatele
Dochy

hmm souhlas. Sám tedy vůbec nevím jak se dělá, ale žena mé požadavky na to odpalované (krupička) odmítá s tím, že je to moc práce a že udělá tvarohové…

Avatar uživatele
iceT

to zvládneš taky
https://www.re­cepty.cz/recep­t/tvarohove-knedliky-s-jahodami-149839

Nový příspěvek