Rokio

Co máte nejraději na březnu?

Včera začal měsíc březen. Už není taková kosa a je o něco tepleji. Ptáčci zpívají a je nanejvýše nepravděpodobné, že by v nížinách a pahorkatinách začalo sněžit. Tráva je krásně zelená a zanedlouho se na ní objeví kytičky.

Jaro začne ale až 21. března stejně jako každý jiný rok.

Co nejvíce obdivujeme na březnu, měsíci, kterým začíná jaro?

Nejlepší odpověď
Roman71

Obdivuji to viditelné probouzení přírody ze zimního útlumu. Tráva se začíná zelenat, na stromech se nalévají pupeny, začínají se objevovat první kytičky..
Vzduch tady několik kilometrů za městem krásně voní a na úpatí Krušných hor to příjemně fouká. Když se do jinak studeného vzduchu z čistě vymetené oblohy opře slunce, člověku se chce odložit bundu, ale na nějaké to odkládání svršků je ještě času dost 🙂

Další odpovědi
jirka F

Že se dají zbírat první bylinky například tavolín zimní chci ho tento rok zkusit jaký z něj bude dobrý čaj nebo i jiné bylinky.Už se vše probouzí i stromy kupodivu brzy oproti normálu.

Kepler

Astronomické jaro sice letos začíná už 20. března (není to vždy 21.3.), ale klimatické jaro už máme. Kam se podívám, všude sedmikrásky. Nejhezčí na tom jaru je očekávání tepla, zelenající se stromy, voňavý vzduch. No a hlavně, že tu depresivní zimu máme za sebou. Jak pravil klasik: ptáci řvou, div si hubu neutrhnou, všechno se nalejvá a pučí… jen mně nikdo nenaleje a nepučí ☹

dust8

Naděje, že je snad už po zimě! :)

Drap

Rašící břízy a bžezovou vodu

DoTazatel

Konec „zimy.“ I když fakticky zima končí mnohem později. A ještě faktičtěji: zima už vlastně pár let nebyla, tak nevím, co si myslet.. :'D

Dříve se mi líbilo, jak začínal tát sníh, jak rostly první sněženky, petrklíče (i když se říká, že roste až v dubnu, tak u babičky vždycky vyrostly tak v půlce března), místama začaly růst některé květy, bývají červánky, vracejí se někteří ptáci, příroda se začíná probouzet = prostě takové ty zárodky jara.
Jaro jsem měl ze všech období nejradši.

Jinak to beru jako každý jiiný měsíc, nehrotím to, neřeším to. Snažím se žít přítomností.

aliendrone

To fakticky netuším „Co nejvíce obdivujeme na březnu…“, nejsem vědma, abych viděl do hlav jiných. Mohl bych relevantně mluvit pouze sám za sebe. No nejseš ty „náhodou ROKIO“? ;) :D :D

Gus_Fring

Nic moc, je jen zajímavé datum 14.3.

Pepa25

Astronomické jaro začne až 21.3. (resp. letos 20. března ve 4:49). Klimaticky tu může být daleko dřív, zvlášť když letos fakticky nebyla plnohodnotná zima.