Altair-AC

Co mám dělat, když vlastně skoro na nic nemám vlastní názor?

Dobrý den, vlastně skoro na nic nemám vlastní názor. Kdykoliv se ve škole, doma etc. probírá nějaká věc, já na to prostě nemám názor. Předtím jsem se s tím a nikdy nesetkal anebo jsem to prostě přešel a nedokážu jej vytvořit v ten moment… pak akorát odpovídám : „nevím, netuším, nemám názor“. Ale štve mě to. Prosím pomozte

Nejlepší odpověď
Palpatine

S tímto nejde pomoct, pokud ti přijde, že nemáš na nic názor, chce to dělat něco jiného. Pokud se probírá daná věc a nemáš na ní názor, jednoduše se o to začni zajímat. Názory si vytvoříš nejlépe tak, že se zajímáš o to co se ve světě děje. Neuškodí ti si občas přečíst nějaký článek nebo zprávu. Internet je toho přecpaný, stejně tak je i přecpaný různými názory. Takže absence vlastního názory či myšlenek je jen projev nevědomosti a nezájmem. Když i tak budeš mí pocit, že nemáš názor, jednoduše si vyslechni názory ostatních a poté zhodnot, co je dle tebe lepší. Někdy je lepší mlčet než mít na vše trapné názory, ale být ovce která jen přikyvuje taky není výhra.

Další odpovědi
Kepler

To je v pořádku, každý z nás takto začínal. Zpočátku můžeš přejímat názory jiných, pokud se ti budou pozdávat. Později si je sám můžeš kdykoliv korigovat na základě vlastních zkušeností a studiem okolního světa. Ke stáru si pak člověk vytvoří vlastní nevyvratitelný názor, ze kterého nikdy nesleví a o lidech s jiným názorem si myslí, že jsou to blbci. Někdy je to dobře, někdy ne.

aliendrone

Pořád lepší, než mít BLBÝ názor na VŠECHNO! ;) :D :D Neboj, časem se to zlepší. :)

ivzez

Pokud jde o věci, s kterými ses zatím nesetkal,
můžeš přece klidně říct, že o tom nic nevíš, že si názor
vytvoříš až poté, co se s problémem seznámíš.

A pak se s ním opravdu seznámit → něco si o věci přečíst,
seznámit se názory různých lidí, uvědomit si, čím ti který názor
„sedí“ a čím ne, … prostě o problému začít přemýšlet.

hapiky

To máš lepší než třeba Václav K. já, já, já, jenom já. Já se nikdy nepletu.

jáára

To přejde…