aaabbbccc

Co když usnu s čočkama?

Taky to znáte, když jedete domu z práce autobusem a oči se vám zavírají ospalostí? :D Já to přímo nesnáším a pak vidim chvíli mlhavě když zaberu a oči mám suché, a to spím třeba jenom 10 minut! Co potom třeba když usnu doma na 3 hodiny?

Nejlepší odpověď
Dochy

pokud se nepletu, tak dlouhé (a dlouhodobé) nošení čoček má za následek ničení očí – zornička? nebo zkrátka ta část skrz kterou máš koukat 😉 prorůstá cévkama a stává se neprůhlednou… Takže bych si dával bacha aby se to nestávalo často…

Další odpovědi
Stingo

Nic vážného se v tu chvíli nestane, ale namáhají se tím zbytečně oči a pak se to ve vyšším věku může projevit problémy se zrakem.

Fyzik

Nosím čočky pro kontinuální nošení a spím s nimi a mám je v očích třeba 20 dní v kuse, i když by se to nemělo. :) No vysychá ti oko, někdo je na to citlivější, jiný méně. Končí to nevratným prorůstáním žilek, potom ti možná vyschne oko a bude z něj křížala. :D

cochee

Dochy a Fyzik: mohli byste uvést nějaký aspoň trochu hodnověrný zdroj ohledně toho prorůstání oka cévama? Zdá se mi to jako slušný hoax 🙂