Kepler

Co kdyby ze světa zmizeli všichni zlouni, stali by se jimi i někteří normální lidé?

Jak se říká, bez dobra není ani zla.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nejspíš stali. I dítě si už od školních let hledá cestičky k nevinným výhodám pro sebe. Postupně se z bezelstného děťátka může stát lhář, a to je teprve začátek.

Další odpovědi
annas

Květa Fialová tvrdila, že dobra je víc než zla. Dobro je méně slyšet. t Zlo je hlasitější

Jenže kdyby jsou chyby, jen možná úvaha pro budoucnost …

Normální chování je bez nějaké úchylky Jenže i normální lidé mohou být zlí. Zlo je naší součástí, je třeba s ním umět zacházet jako se šafránem.

Být zlatokopkou je normální? Promiskuita je normální? Pro dotyčné nikoliv.
Ale Je to chování, které je neobvyklé, vymyká se morálce, je to nepřizpůsobení se určité společnosti a kultuře.

Zlu se nedaří, když je ignorujeme a chováme se slušně. Bohužel, to často nejde.

Jenže opakem zla není přímo dobro, ale jeho překážkou.. Kde je hranice?

Normálnost je jen slovo. Každý člověk má svůj subjektivní pohled na normálnost vzhledem k daným normám či pravidlům.

Je pozitivní pro jedince i pro ostatní. Ovlivňuje duševní zdraví.

Jenže normální chování není vždy nenormální, stejně nenormální chování může být považované za normální. Tak je to i ze zlem, každý člověk je originál, uznává jiné morální hodnoty, žije v jiném rodinném i společenském prostředí.

Jako obvykle přidávám, že by stačilo , aby i nevěřící nezatracovali Desatero a dodržovali sedmero přikázání z pravé strany. Je dodržování přikázání normální, nebo nenormální.

zjentek

Keplere Keplere, vidno že máš stále mezery. Přece NORMÁLNÍ LIDÉ jsou ti zlouni!! Už ti to tady vysvětloval i BIG Aliendron: za světem, který vidíš, je ještě jeden – ten SKUTEČNÝ! Tak už to pochop chlape. nebo si snad myslíš, že například v Afghánistárnu je tím špatným Tálibán jakožto faktický držitel moci? Ále nó ták… A to jen jeden z tisíce příkladů. A Bůh či Satan? Který je hodný a který ten zlý? Hodíš si kostkou? Pull a Homer? (;

aliendrone

Přirozeně. Stalin prý není autorem výroku, že „Lidé znamenají problémy. Nemáš lidi, nemáš problém.“, ale jeho ryze pragmatický duch je vzorově stalinský a výrok sám dokonale zodpovídá tvůj dotaz (podle mě). ;) :)

Rokio

Máš pravdu. Bez dobra by nebylo ani zlo.

Podle mě máš pravdu s tím, že kdyby vymizeli všichni zlouni, hranice by se posunula a z některých dobrých lidí by byli ti zlí.

Uvedu pár příkladů:

  1. Dnes je považováno za neutrální, pokud nejevíš zájem o chudé Afričany a neposíláš tam peníze charitě, která se tím zabývá. Pokud by 99 % populace finančně podporovalo chudé lidi v Africe, stalo by se to jedno procento lidí největšími vyvrhely.
  2. Pokud by 99 % lidí pracovalo, zbytek by byl považovat těmi 99 % za největší lenochy.

Čecho_slovák

Zde je to kdyby. Nikdy se tak nestane, dokud je Satan a Bůh.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Aliendrone: Nakonec i Sorosův postoj “No lives matter” , Na žádných životech nezáleží, spadá do té kategorie.

Kepler

zjentku, sorry, ale jsi mimo. Kdyby všichni byli zlouni, tak se už dávno vzájemně povraždíme. Ale no táááákk. nesnaž se mě moralizovat a zesměšňovat. I ty sám žiješ jen proto, že máš nad sebou „dobrouny“

zjentek

Jo? Tak to mně jednoho ukaž, chytroune.

aliendrone

Kepler>>> Ňákej rozdováděnej se nám tryskáčem ze zahraničního wellnessu vrátil náš bíčboj erotochlívný, ne? ;) :) Kdovíproč ses nepochlubil „jak tam bylo“? I když já mám pochopitelně jistou představu ze zahraničních médií. Prý si nějaký turista spletl destinaci a zaměnil ji s Thajskem. Pročež se vzápětí musel fofrem zdekovat, bo po něm začala SILNĚ toužit tamější mravnostní policie. Nenapíšeš nám k tomu něco bližšího? ;) :D :D

Nicméně vítej z5 a na přivítanou ti připomenu, že jsi již v ČRDELI, tzn. že na dobráka nenarazíš! Protože jsem (mimo jiné) dobrotivý aliendrone (to přeci VÍŠ!), tak pro snadnější přechod mezi „tam“ a „zde“ posílám na povzbuzení https://www.y­outube.com/wat­ch?v=RcIe26AP­RRQ , což ovšem samozřejmě neznamená, že se zdržím vyvrácení tvé doměnky o „nezbytném vzájemném vyvraždění se“. ;) :)

Totiž… NE že by nebyla CHUŤ (vyřídit TY OSTATNÍ), ale kdybychom se tak nějak navzájem „nedrželi v šachu“, víš? ;) :D :D

aliendrone

Kepler>>> Písmeno „B“ v inkrimiminovaném slově změnit na „P“ už v rámci rychlejší adaptace na zdejší podmínky musíš sám. Ber to jako testík dostatečnosti tvých životaschopnostních abilit na lokální poměry. ;) :D :D

Kepler

Čecho_slovák: no ale žádný Satan ani Bůh není, už jsi nějakého aspoň viděl? To jen člověk si je vymyslel k obrazu svému. Takže je to jenom na každém jednom z nás…

Čecho_slovák

A zrovna tady je Satan v sukni, a Bůh v kalhotách. Stačí se jen dívat.

Ametyst

Kepler: To je jedno, kde budeš hledat příklad rovnováhy: jin- jang, pravda-lež… každý systém si hledá rovnováhu. I ten s Bohem a Satanem.