zjentek

Co jste dělali 17. listopadu roku 1989?

Já měl ten den shodou okolností narozeniny. 🤷‍♂️ A tak už v práci jsem se ožral jak zákon kázal a prakticky dva dny jsem nevěděl kde je sever, chrápal v roští a smrděl snad vším co nevoní. Byl jsem tou dobou dokonale připraven na KAŽDOU (!!!) situaci, jako i o rok mladší a kdykoli dříve. Děkuju.

@emefej: Co to je (bylo) za středisko?

Nejlepší odpověď
GM

Byla jsem v práci a ve 13 hod. bylo v našem městě shromáždění, kam jsme šli (všichni zaměstnanci povinně) a vedl nás tam ve štrůdlu 200 lidí výrobní náměstek ing. Hlávka, nejzarytější komunista z celého podniku. Komedie. Hanba zvracet, abych se vyjádřila slušně.

Další odpovědi
aevul

Rád bych řekl, že jsem zorganizoval stávku a vedl náš kolektiv na Václavák. Ovšem byl jsem na prvním stupni ZŠ, bydleli jsme daleko od Prahy a o internetu nikdo vůbec neslyšel ani fantazírovat. Takže jsem šel asi normálně do školy a nejspíš vůbec nevěděl, co se děje. Pamatuju si, že jsme to doma sledovali v televizi, ale pravděpodobně to byl až některý z následujících dní.

Rokio

Nebyl jsem na světě.

elkon

Byl to den jako každý jiný a je to tak dlouho, že si to nepamatuju. Ale to, co se stalo nás překvapilo. Nějakou dobu jsme pak byli v nejistotě co bude dál.

Filip84

Nepamatuju si to.

Jo, kdybys se zeptal na listopad 1989, tak byl vlhký, studený a byla tma. Ale když se zeptáš na konkrétní den, tak to si nemohu pamatovat. On 14. červenec 1789 bylo taky normální outerý, mimo Paris, a až časem se lidé dověděli, co se stalo s Bastilou. 17. listopad 1989 je Ausgerechnet to samé. A k tomu propaganda.

Emefej

Byl jsem na týdenním školení zde – https://mapy.cz/s/da­soforoza

Kelt

Bydleli jsme s ženou a prvním synem u mých rodičů v domě a já šel se synem na cvičení Rodičů s dětmi.

led

Možno vás to mnohých prekvapí, ale pracovala som. Detaily si nechám pre seba a vyšetrovacie orgány histórie.

iceT

Co v ten konkrétní den, to už nevím, bylo mi 13, ale v té době jsem jsem nechodila do školy, protože jsem měla nalomenou klíční kost a dřepěla jsem doma. Když za mnou byly spolužačky, kolem domu projížděl vlak a lidi z oken vlaku volali ‚‚Volte Havla!" My jsme rozuměly ‚‚Pojďte na vlak." Což asi bylo těsně před tím 17. listopadem.

ten který je

Seděl jsem v jedné začouzené knajpě v pražských Radlicích a byl opilej jak zákon káže.Druhý den jsem šel na burzu s vinylama,kde jsem se o události dozvěděl.

Manfred05

Byl jsem ještě ve zdroji čekajíc na další inkarnaci.

Darcy

vybarvovala omalovánky a hrálasi pexeeso s mým kamarádem sousedem, byli jsme nemocní a doma u nich, čekala jsem na mámu, ta přijela z práce z Prahy dřív, zbalila věci a 18.11. jsme hned jeli na Slovensko k babině. Táta byl tou dobou na cvičení na Šumavě a přišel až v novém roce… Nemám na tu dobu žádné zvlášť vzpomínky, jen na kamarády, školku a naší zahrádku a ještě cestování v kupáku nahoru-dolu SK/CZ.

zjentek

@aevul: Nazdar kašpárku, přišels mi sem poradit? Přiznej se, zvětší se ti o kapánek šulínek vždy, když nabydeš dojmu, že máš co říct strejdovi zjentekovi? Nóótáák, pocem a pověz nám ty brado…

zjentek

IceT →🤣🤣😀

To máš blbé, bydlet u kolejí (;

iceT

A tak ono to zas tak blízko nebylo, ale mělo to nespornou výhodu…2 minuty klusem na nádraží, když jsem zaspala. Sousedi naproti měli koleje ještě blíž.

zjentek

Chtěl bych doplnit, že necítím žádnou výčitku proto, že jsem za svobodu a demokracii necinkal, bo jsem chrápal mezi zvratky. Tak nějak jsem i onehdy tušil, co s sebou přinese. Co mě ale OPRAVDU PŘEKVAPILO, tak způsob, jakým vlastně nejvyšší činitelé země předali její opratě skupince naivních cyniků ohánějících se NEVIDITELNOU pravdou a láskou. a to i s návodem a školeními. Děkuju.