čížek

Co jsou to slepé dveře?

Dneska v nemocnici byly na urgentním příjmu některé dveře označené jako „Slepé dveře“. Nevíte, co to znamená?
Doplnění: pokud by nikam nevedly, k čemu by tam potom byly?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nikam nevedou.

Další odpovědi
Alesh

Historicky někam vedly, ale z nějakého důvodu, např. reorganizace vnitřního prostoru budovy byly uzavřeny. V budoucnu se očekává, že budou opět využívány, proto nejsou zazděny, ale pouze uzamčeny. Taktéž to vyjde levněji je pouze uzamknout, než je vybourávat. Označení příslušnými nápisy je z důvodu, aby to nemátlo kolemjdoucí, v tomto případě pacienty.