Frogman

Co jsou to líbánky?

Jsou líbánky to samé co svatební cesta? Chápu to správně, že líbánky jsou jen jakási první dovolená novomanželů, nebo je v tom něco víc?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano. Je to období těsně po svatebním obřadu. Podobná otázka už zde byla
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/cas-po-svatbe-se-nazyva-libanky-jak-dlouho-trvaji

Další odpovědi
Kepler

Úplně to samé to není. Je to přechodné období po svatbě. Ti, co na to mají, vykonají svatební cestu, ti co nemají, tráví své medové dny doma.