Ganymede

Co jsou to homeopatika a z čeho jsou vyrobená??

Ja to z Wikipedie moc nechapu, vysvetlil by mi to nekdo prosim??
A z ceho jsou vyrobena??

Nejlepší odpověď
da ny

„Častým omylem je názor, že homeopatie používá ředěné látky a že tedy stačí naředit látku vodou a máme homeopatikum “

"Lék se z výchozí látky připravuje tzv. potencováním, což je střídavé ředění látky ve vodě a protřepávání roztoku. "
zdroj: http://homeopatie-nymburk.cz/custom-post/co-je-homeopatie/

„Homeopatie je metoda léčení vycházející z principu podobnosti. Látka, která v surovém stavu vyvolá určité symptomy, dokáže v potencované podobě podobné symptomy vyléčit. Odtud základní heslo homeopatie similia similibus curantur neboli „podobné se léčí podobným“ (nebo ve variantě similia similibus curentur = podobné ať se léčí podobným).“

Ve výsledku v homeopatickém léku není ani molekula látky z které byl připraven.
Zůstává jeho tzv. „otisk“ v hom. přípravku. Jsou velmi účinné.

Výchozí látkou mohou být výtažky z rostlin, minerálů, také např. Arsen. Některé přípravky zde: http://vilcakul­.extra.hu/modu­les.php?name=Con­tent&pa=showpa­ge&pid=27

Další zajímavostí je objev Dr. Masaru Emoto:
http://objevto­.blog.cz/1009/vo­da-a-masaru-emoto
http://zijeme­naplno.cz/Clan­ky/a1067-Masaru-Emoto-odhalil-tajemstvi-vody.aspx

Další odpovědi
Drap

Homeopatika jsou převážně výtažky z bylin , naředěné na velmi malé koncentrace.

MobilManiak

Léky vyrobené z bylinek.

JájsemRaibek

Třeba z kytek.

Kepler

Složením mohou být téměř cokoliv, takže nelze říci, z čeho se vyrábějí. Typickým ukazatelem je používání velmi velkých zředění. Lékaři je většinou považují za nesmysl a podvod.

anonym

podle mne z něčeho, co neškodí zdraví. nakonec působí jako placebo a to je jejich účinek. já na to nevěřím a proto mě to neléčí

Agneta

Škoda, že byla ta otázka tak brzo uzavřena.

Vyrobena jsou dle homeopatického principu: co tu nemoc vyvolává – se použije na výrobu protiléku, např. na slzení očí: cibule.

zjentek

Podle složení názvu soudím, že se bude jednat o něco jako domácí lékárnu-
home + apatyka.