Internet man

„Co jsou, prosím Vás, tak zvané jižní regiony Středočeského Kraje ? !, Uvítal bych odpověď !“

Nejlepší odpověď
Drap

Příbramsko, Benešovsko, Jižní část Bereounsaka a Kutnohorska

Další odpovědi
elkon

Stačí se podívat na mapu středočeského kraje. Kdo chodil do školy, jistě zná světové strany.

magorvkleci

Středočeský kraj je ve smyslu číselníku EU (NUTS) zároveň oblast a kraj.
Region je jen převzaté slovo z angličtiny nebo francouzštiny. A jako takové se v češtině hodí pro obecné označení území se společnými znaky. Aby se to nepletlo s definicí podle zákona nebo normy.
Takže bych jižní region Středočeského kraje považoval za záměrně neurčité vymezení, zejména to bude zahrnovat území okresů na jižní hranici Středočeského kraje, tedy Příbram, Benešov a Kutná Hora.