Bye Bye

Co jedí žáby?

Vím, že jedí mouchy! Ale můžou jíst i mrtvé mouchy…??? A co ještě mohou jíst? Prosím o rychlé odpovědi…!! Dík

Nejlepší odpověď
annas

Žáby se živí převážně mouchami, červy, pavouky a dalším hmyzem (jejich jídelníček tvoří tedy hmyz a jeho larvy, slimáci, žížaly a jiní bezobratlí). Kořist loví vržením dlouhého, lepkavého jazyka. Nechytá nepohybující se tvorečky. Pulci se živí řasami.

Chováme-li žáby doma, pak se totiž musí krmit alespoň obden muškami rodu Drosophylla nebo čerstvě vylíhnutými cvrčky. Nezapomeneme přidat vitamíny a minerály, především s větším podílem vápníku.

Zdroj: http://prasat­kozabicka.blog­.cz/1002/neco-malo-o-zabach

Další odpovědi
panenka

žáby jsou draví živočichové a tomu musí odpovídat složení potravy. Měly by ji tvořit roupice, komáří a pakomáří larvy,mouchy, pavouci, žížaly a drobné rybky.

ReHu

Když prosíš o rychlé odpovědi, doufám, že jsi některou nechytil a nedržíš ji doma???!!
Ve Zverimexu( či jiné prodejně) ti jistě poradí a i tam lze v nouzi něco koupit.

atriplex

mrtvé mouchy jíst nebudou, protože žerou pouze živou, tedy pohybující se kořist.