Lenny998

Co žere žížala?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Potravou je pro ní země obsahující organické látky, spadlé listí nebo drobní uhynulí živočichové. Vše si schovává ve svých spletitých chodbičkách. K neutralizaci, tedy vyrovnání pH, spolykané půdy má v jícnu vápenité žlázy. Svalnatý žaludek rozmělní potravu a její zbytky pak žížaly vynášejí na zemský povrch ve formě malých hromádek trusu, jehož hmotnost za několik let dosahuje až několika kilogramů.

Další odpovědi
kapka

http://www.zah­rada.cz/forum/ze­miny-a-substraty/kanadske-zizaly-2311/?stranka_o­blast=

Jejda, jejda, pořídil jste si žížalu a teď nevíte, co jí dát k večeři? 😁

rtepp

Hlínu.

nikolenka25

žížala jí humus a zeleninu ovoce apod.