Co je zdravější, pít vodu z kohoutku nebo ty přeslazené nebo umělé minerálky plné přísad?

Nejlepší odpověď
annas

Samozřejmě že pitná voda z vodovodu.

Důvody jsou obecně známé

" – 1 litr vody z vodovodu je více než 100krát levnější než 1 litr balené vody.

  • Je zdravotně nezávadná, podléhá častější a v některých parametrech přísnější kontrole kvality než balená voda.

    Je kvalitní – po stránce kvality je zcela srovnatelná s balenou vodou, díky nižšímu obsahu minerálních látek méně zatěžuje ledviny.

    • Vždy čerstvá u vás doma – optimálně „uskladněna v chladu a temnu ve vodovodním potrubí.
  • Šetříte přírodu – odpadá přeprava kamiony, potřeba skladování a likvidace neekologického odpadu.
    • Šetříte své zdraví – nenosíte těžké balíky vody (balík se šesti láhvemi váží asi 10 kg)."

https://vodnis­trazci.cz/vse-o-vode/podkatego­rie/proc-pit-vodu-z-vodovodu.html

Sám píšete, že minerálky jsou přeslazené umělými sladidly, ta nejsou zdravá, nebo plné přísad, třeba éček. Nezdravé jsou i perlivé.

.Existují i čisté, ale mineralizovaná voda se nehodí k nadměrnému a pravidelnému pití, ale jako doplněk k pitné vodě. Vhodnější jsou opět neperlivé.

Další odpovědi
Brblal

Nebo koupit vodu Voss nebo Fiji (z ledovce) z Norska, to jsou prý nejlepší vody.

Jinak já sám piju teď Vineu + 3/4 si do ní přidávám jemně perlivou minerálku bez příchuti (Matt…, Korunní, Dobr. vodu… ). Má to alespoň nějakou chuť a není to přeslazené ani přibarvené.

Zdroj: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-koupit-vodu-voss-nebo-fiji

ivzez

Minerální vody nejsou plné přísad, nejsou ani umělé.
Jde o přírodní minerální prameny stáčené do lahví.
Občas je někde potkám i ve skle (nejen v plastových láhvích).

Přírodní minerálky bez příchutí jsou v pořádku, ale ani
tak by člověk neměl pít jenom je. Nejlepší je střídat pití
kohoutkové vody a minerálek bez příchutí.

Střídat i minerálky → nepít jenom jeden druh.

marci1

Kohoutková voda je nejlepší, neobsahuje cukry, ani sladidla. 🙂

Kepler

Asi je zdravější ta kohoutková (lépe řečeno neškodná), ale ne úplně všude, i když by měla být. Umělé minerálky neznám a jedinými přísadami jsou chuťové látky umělé i přírodní a sladidla (cukr, nebo syntetické sladidlo). Přeslazené si nekupuju, jen s příchutí hrušky, broskve nebo tonic. Nejlepší minerálkou je pivo a Bohemia sekt.

jirka F

Určitě kohoutková.Já piji jedině kohoutkovou,pár lidí proti mému pití protestovalo.Ale na to jsem nebral zřetel.

Kryšpín

Jedině z umělohmotných petek, aby byl odběr, výrobci kšeft a.p., taková dobrá petka když leží na skladě, poté putuje kamionem, případně polehává na sluníčku na rampě a dále v supermarketu, nic lepšího v jeho obsahu není.

ivzez

»Je kvalitní – po stránce kvality je zcela srovnatelná s balenou vodou«

Toto není pravda!
Kohoutková voda je kvalitnější než balená voda.
Balená voda se s kohoutkovou nedá srovnávat!

Minimálně proto, že zákazník nezná její cestu ani podmínky
skladování, než se balená voda dostane do obchodu.

U kohoutkové vody není téměř žádné riziko něčeho „nepatřičného“.
U balené vody je téměř vyloučeno, aby se v láhvi něco nepatřičného objevilo.

ivzez

Oprava poslední věty:
U balené vody je téměř vyloučeno, že by
se v láhvi něco nepatřičného neobjevilo.

anonym

Takže kohoutková vítězí . 🙂

ivzez

Jj. (–:

mzm

Nejlépe z toho kohoutku, co se mu říká výčep. :o)

marci1

Jasně! 🙂
Já ji piju s citrónovou nebo melounovou šťávou.