Avatar uživatele
Heřman

Co je za problém v motoru když se na panelu v autě rozvítí toto logo.

http://www.ascona-info.de/…

Máto společný něco s tímto obrázkem > http://data.motor-talk.de/…
Doplňuji:
Logo se rozsvítí když jedem autem asi 30 min musíme zastavit vypnout motor asi na 20 s a potom zase nastartovat a jedeme dál ale po několika km se to děje znova.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kapka, Damiana před 3627 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
jpau

Podle mě to může být buď katalyzátor - takže vypouštíš z výfuku víc sraček, i když třeba u mého auta tam je místo blesku takový jakoby flek (má to zřejmě symbolizovat mrak :-) ). Může se to rozsvítit např. ve chvíli kdy couváš a jakoby zpět do výfuku ti jdou spaliny např. vlivem protivětru.

Hodilo by se napsat, za jakých okolností se to rozsvítilo.

Další co by to mohlo být je ECU, tzn. řídící jednotka. Tam už je to na servis nebo vyšší invenci - třeba poradí někdo jiný. Někdy může stačit reset jednotky, někdy může být chyba v SW apod..

S jistotu ti můžu říci, že to není tím, co ukazuješ na dalším obrázku. Tam v té černé krabici je filtr vzduchu. Je samozřejmě možné, že je např. problém z váhou vzduchu, která je poblíž, což může vést k problémům se spalováním (víc sraček, ztráta tahu, vyšší spotřeba) a auto to může diagnostikovat jako ECU nebo katalyzátor.

Taky je dost dobře možné, že je to něco jiného - nejsem automechanik.

Podívej se do příručky k autu.
Doplňuji:
Hele, pokud je pravda co píše hanulka - viz. můj první odstavec, tak je to ten katalyzátor a tam je to jedno. Ubezpečil bych se u nějakého automechanika ale jak senzory tak samotný katalyzátor je velmi drahá věc (u straších aut může být jeho cena vyšší než prodejní cena auta) a na Corse bych to neměnil. Problém budeš mít možná na emisích, nicméně si myslím že dát mechanikovi 500 na pivo je lepší než realizovat opravu co, alespoň podle mého názoru, bude stát víc jak 1500.

Možná bych ještě zkusil koupit nějaký prostředek na čištění palivového systému. Je možné, že jestli tankuješ sračky tak se ti tam něco chytlo (usazenina v nádrži - zbylo ti málo benzínu takře jsi spálil i něco z té usazeniny, cokoli) a smrdí ti to. Pokud to vyjde je to oprava do 100,-.

Upravil/a: jpau

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Závada řídicí jednotky motoru: Kontrolka hlídá stav řídicí elektroniky motoru (i automatické převodovky), když nezhasne po nastartování, může to být třeba i nekvalitním palivem nebo jinou ne tak vážnou příčinou, a po čase může zase zhasnout. Ve většině případů se s autem může normálně jezdit a není nutné jej táhnout na laně. Pokud jen svítí, je to ještě dobré, horší je, když začne blikat – pak může jít o vážnou závadu, například poškození katalyzátoru, vedoucí k poklesu výkonu. Pak je nutné navštívit okamžitě servis.

Kontrolka se často rozsvěcí při používání jiného paliva (např. bioethanol), než je předepsáno výrobcem auta.

U moderních vozů koncernu VW je tato kontrolka specifičtější: varuje před závadou v kontrolním systému výfukových plynů. Auto může v nouzovém režimu dojet do servisu. Elektroniku motoru hlídá u benzinových škodovek kontrolka EPC, u naftových se rozsvěcí symbol žhavicí spirály.

Zdroj: http://auto.idnes.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

Ja by som skôr uvažoval o poruche nabíjania, alebo zapaľovania. Na tom symbole je blesk, to bude niečo s elektrikou alebo zapaľovaním.
Na druhom obrázku je vyznačený vzduchový filter. Ten by nemal mať s elektrikou nič spoločné.
Najlepšie je pozrieť na stránke výrobcu na manuál k vozidlu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

našla jsem ti toto - týká se to antiemisního systému - bude tam porucha takže to sám neopravíš
-[URL=http://www.nahraj-obrazek.cz/…][IMG]http://www.nahraj-obrazek.cz/dt-1513465117585.png[/IMG][/URL]
Doplňuji:
nevím proč odkaz nefunguje znovu vkládám
[URL=http://www.nahraj-obrazek.cz/…][IMG]http://www.nahraj-obrazek.cz/dt-16134651188710.png[/IMG][/URL]

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Mám hodně podobnou ikonku ve Fabii. Znamená to nějaký problém na výfukové soustavě. Co to konkrétně je ti řeknou na diagnostice. V mém případě to byly sporadické chyby lambda-sondy. Jelikož to není nic závažného, tak tu chybu smazali a byl klid. Teda jen chvilku, pak se to rozsvítilo zas. Neřešil jsem to a po nějaké době to zase samo zhaslo. Tohle se opakuje doteď a stále v pohodě jezdím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Zkus ještě zahýbat s kontakty. Někdy se může projevit i nedokonalé spojení. Mne u jednoho při podobné závadě dokonce vyměnili i vstřikovací čerpadlo. A signalizace objevovala stále (zastavil jsem a po chvilce už celý den či dny jezdil bez problémů) do doby, než jsem vyčistil kontakty na palivovém filtru.
A bez katalyzátoru nejezdi. Je to prasárna jak k lidem, tak k tvým dětem a nejbližším. Když se tak budeme chovat všichni jediné čeho dosáhneme, tak vysokých nákladů na léčení. Natural je karciogenní a jehospaliny které procházejí přes nefunkční katalyzátor taky. Takže stačí co dýcháme při studených jízdách (cca 10 km jízdy než se katalyzátor zahřeje)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Smažák

Ahoj, hele jsme vyučený autoelektrikář. Zkoušel jsi to vypnout přez diagnostiku? teřba tojen upozornuje na klasickou kontrolu po X najetých KM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
belgik

Kontrolka ktera ti svítí indikuje lehkou závadu a ta může být jak na všem co ti zde vypsali ostatní tak ještě na hromadě dalších věcí, takže nejlepší a vlastně i jediné řešení je zajet někam na dignostiku,kde ti za pár korun během chvilky řeknou o co přesně jde. Ale ať jde o cokoliv jedná se pouze o lehkou závadu takže můžeš být v klidu.. ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Také se mi to stalo. Chce to ihned návštěvu v servisu. Na štěstí jsem měl auto v záruce, takže 40 MKč oprava byla zdarma.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lukyn P

Sice je otázka dost stará, ale třeba moje zkušenost někomu pomůže. Mám taky corsu a tam se kontrolka rozsvítila při zanesení EGR ventilu. info např zde: http://forum.corsaclub.cz/… . Pomohlo vyčištění a zaslepení a od té doby mám klid. Záleží, jak se s autem jezdí, EGR ventil je funkční zhruba do 2000, nebo 2200 otáček, ale nejsem si jist. Takže při jízdě "na spotřebu" v nízkých otáčkách se neustále zanáší spalinama z výfuku a auto v nízkých otáčkách hůř jede. Motor sem tam škube, při prudším přidání plynu se dusí a při dosažení vyšších otáček najednou vyrazí vpřed jakoby se nic nedělo. Tyto příznaky měla moje corsa B. Po vyčištění a zaslepení EGR tohle zmizelo a auto od té doby jezdí naprosto perfektně cca již 30 000km. Na emisích to nebylo poznat a spotřeba se mi taky nijak moc znatelně nezměnila. Nebo u motoru na obrázku to může být i váhou vzduchu. Tam se to projevuje např. kolísáním otáček na volnoběh, ale to už není má vlastní zkušenost, tohle kurvítko naštěstí v autě nemám.

před 2443 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Heřman

Herman: Celá příručka k automobilu je v Němčině.

před 3627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

mně se totiž objevují někdy taky záhadné ikony- tak jsem v hledání už vycvičená:D:D:D

před 3627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

<a href="http://2i.cz/…" onclick="return ! window.open(this.href);"> <img src="http://2i.cz/…" alt="2i - image hosting zdarma" title="2i - image hosting zdarma" /></a>
zde se to snad povedlo

před 3627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

http://www.nahraj-obrazek.cz/…

před 3627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

http://www.nahraj-obrazek.cz/…

před 3627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

nechápu proč mi to hodilo 2x, to je jedno. Hanulka11 odkazuje to takto http://www.nahraj-obrazek.cz/… tak jsem to osekal na http://www.nahraj-obrazek.cz/…

před 3627 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava