Může se něco stát s motorem?

Pokud dám do motoru nový olej, který v sobě bude mít stopy, kousky rzi ze sudu, který byl původním obalem, může se něco stát motoru? Beru to tak, že olej se plní přes víko a tak nepůjde všechen od začátku přes filtr.

Odpovědi
Drap

Záleží i na tom jaká rez je. Při hrubších kouscích může samozřejmě dojít k poškození motoru. Nalevej alespoň přes husté sítko, nebo přes punčochu.

Kepler

Rozhodně nestáčet sud, který zrovna přivalíš. Na původní obal nevěř, i když tak vypadá, kdo ví co tam bylo původně. Hrubší kousky zachytí jemné kovové síto, zbytek olejový filtr motoru. Nemělo by to způsobit vážnější potíže, jako zadření. Zkontrolování olejového filtru také není od věci, to by ses divil co dokáže obyčejné opotřebování motoru.

Kamilovo

No myslím si, že riskuješ zadření motoru, což je celkem závažná věc. Klidně si o tom něco málo přečti na https://kralmo­toru.cz/media/jak-se-pozna-zadreny-motor Podle mě si to rozmyslíš a raději tam dáš nějaký nový kvalitní olej. Určitě ve výsledku neproděláš.