Avatar uživatele
anonym

Jeden pár nových zimní pneu, kam umístit?

Za pár dní tu máme pro mě neoblíbenou zimní motoristickou sezonu a s ní přichází výměna pneumatik z letní sady na zimní. Jelikož mám dvě pneu špatné, tak musím pořídit nové. Ty dvě, stáří 4 roky, vzorek skoro max. Teď nastává otázka. Mám dát ty nové na přední, nebo zadní nápravu? Pohon je přední. Na předku je lepší záběr a brždění, na zadku zase může lehce dojít k přetočení vozu a nemyslím si, že k vyrovnání smyku mi postačí dosavadní praxe z řízení a to asi i u většiny řidičů.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 3116 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Vždycky lepší gumy na hnanou nápravu…

Kromě toho máš téměř určitě vpředu i motor, takže nějaká výrazná přetáčivost (ustřelování zadku) za běžných okolností nehrozí…
😉
Pokud neumíš ´smykovat´ – vřele doporučuju smyky natrénovat (stačí k tomu velké prázdné parkoviště – třeba u super/hyper v noci – nemusíš si rovnou platit školu smyků).
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Na hnanou, tedy přední nápravu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

nové pneu na předek, tažná síla motoru, hnaná náprava

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Netuším, měním vždy všechny 4 pneumatiky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Souhlasím s geccem, drap-em, i lexx-em, protože pochopili, že tazatel ve svém příspěvku napsal, že POHON JE PŘEDNÍ!
Jugar je mimo žlab.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tim321

Jo, „odborníci“ radí dávat lepší vzorek na zadek, ale zdravý rozum velí dát to na předek – hnaná náprava i lepší účinek na brzdy.

Zdroj: www.test-pneumatik.cz

Upravil/a: Tim321

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Kombinování asi není ten pravej šálek,lepší fakt na všechny,já jezdím na zimních celej rok.
Drape a co když má motor vzadu?
Jsi drob et mimo mísu.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
devitkac

Pokud jsou ty starší stále v pořádku, tak bych ty nové určitě dal na přední nápravu… Já před časem řešil stejný problém a také jsem nové pneu dal na hnanou nápravu (v mém případě také přední)… Po nějaké době jsem ale musel koupit i druhý nový pár pneu, protože nebyl v tak dobrém stavu, jak jsem si myslel. Naštěstí se mi ho povedlo sehnat celkem levně z https://www.pne­uok.cz/

před 1762 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek