zjentek

co je vlastně optimismus?

..nebudete věřit, ale opravdu nemám tušení, co ten pojem znamená ..nemůžu se do toho jaksi nijak vžít, ale na stará kolena si říkám, že poznat se má vše, takže pomohli byste mi tu emoci, pro snadné vcítění se, svými slovy vyložit? :)

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

Když bych byl pesimista, budu se ptát: „Sakra, proč nestojí?“
Kdežto jako optimista říkám: „Jéé, ten ale hezky visí!“

Další odpovědi
Sůwa

Ocituji Vladimíra Škutinu z knihy Prezidentův vězeň ( 1969 )
Víte jaký je rozdíl mezi pesimistou a optimistou? – ??? -
Pesimista říká, že v tomhle režimu je to tak hrozné, že horší to už ani být nemůže, zatím co optimista říká : " I může! " 🙂

annas

Optimismus znamená přístup k životu, sklon k posuzování života, možností ap. z té lepší stránky.

Optimista prohlašuje, že žijeme v nejlepším možném světě, zatímco pesimista se obává, že je to pravda.

Optimista ví, že má-li problém řešení, nemá smysl dělat si starosti. Když řešení nemá, starosti nepomohou.

Ale optimismus má i svou nevýhodu. Optimista nemůže být nikdy příjemně překvapen… Ale přesto, nebo právě proto optimisté žijí déle …

lota

Mě se třeba líbí optimismus stylu Mňága a Žďorp – všechno jde brát vesele, i to zlé. http://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/mnaga-zdorp/optimista-3879

anonym

Nedostatek informací…
;-D

marci1

Filozofií optimisty je žít v přítomnosti a nebát se budoucnosti a zároveň na všem špatném najít něco pozitivního. Žít v přítomném okamžiku. Pravdou je, že nebude nikdy lepší čas na štěstí než nyní. Když ne teď, tak kdy? Nejlepší je rozhodnout se, že budete šťastní právě teď!

Jeden z mých nejoblíbenějších citátů je od Alfreda Souzy: „Dlouhou dobu se mi zdálo, že život má teprve začít – ten opravdový život. Ale vždy zde byla nějaká překážka, která stála v cestě mému štěstí. Něco, co jsem musel nejdřív překonat, nějaká nevyřízená záležitost, období, které muselo být odslouženo, účet který musel být splacen. Teprve potom bude moci můj život začít naplno, říkal jsem si. Avšak nakonec jsem pochopil, že tyto překážky jsou mým životem.“

Přesvědčujeme sami sebe, že život bude lepší po tom, co se vdáme nebo oženíme, budeme mít děti a tak dále. Potom jsme frustrovaní z toho, že děti jsou malé a myslíme si, že budeme spokojeni, až trochu povyrostou. Pak jsme frustrovaní z toho, že se musíme vypořádat s jejich pubertou a ujišťujeme se, že až se z ní dostanou, bude líp. Namlouváme si, že náš život bude naplněný, až budeme moci jet na dovolenou, až si koupíme lepší auto, až budeme v penzi.

Až si uvědomíme, že neexistuje žádná cesta ke štěstí, pochopíme samu podstatu štěstí a života. Štěstí je samotná cesta. Takže si važte každého okamžiku, který máte a važte si ho ještě více, když jste se o něj podělili s někým výjimečným – dost výjimečným na to, aby jste s ním strávili váš čas. A pamatujte si, že čas na nikoho nečeká.

Krakis

Opak pesimismu… 🙂

zjentek

no to máš recht! A když se porád ptám: „sakra, proč stojí u každé buchty, kterou potkám?“ ..jsem jakoby více opti nebo klasicky pesi?