zjentek

Co je vlastně naděje?

Touto otázkou si lámu bembeřici už nějakou dobu. Jde například o naladění se na stejnou vlnu u dvou, či více bytostí a učinit je tak blízkými/bližními? Anebo spíše má každá bytost svou vlastní, individuální naději, přestože jsou si třeba blízké/bližní?

Nejlepší odpověď
Drap

Naděje je optimistický stav mysli, který je založen na očekávání kladných výsledků s ohledem na události a okolnosti v životě člověka nebo na celém světě.[1] Podstatou naděje je vnímání možnosti pozitivního zakončení v neznámé či dokonce zdánlivě neřešitelné situaci, která následně vytváří víru, že vše dobře dopadne i přes vnímané problémy.

Zdroj: wikipedie

Další odpovědi
Filip84

Ani jedno: domněnka.

Naděje je, zpravidla, neodůvodněný předpoklad, že věci dopadnou „dobře“ (přičemž to, co je dobře, je, zpravidla, vnímáno ryze subjektivně), aniž by pro to byl jedinec ochoten cokoli relevantního vykonat.

Může se, třeba, modlit: to nic nestojí a není s tím moc práce! 🙃