dgfdgf

Jak byste vysvětlili, co je to životní jiskra? Dobrá nálada a chuť do života to nejsou.

Nejlepší odpověď
annas

Jiskra znamená, že něco začíná hořet, vzniká oheň, je třeba ho udržovat, aby nezhasl.

Je to něco, co se třeba objeví, když se dva setkají, něco je přitahuje, vyvolává příjemný pocit v duši. Je to záblesk něčeho nového, co vzniká., často jde o živočičnou energii.

Je třeba si uvědomit, že je třeba něco stále hledat, udržovat oheň, třeba vášeň, mít radost z každé maličkost, usmívat se, uvědomit si, , co vám přináší radost, uspokojení a dodává energii., posiluje vás.

Jste a chcete být šťastný, napojit se i na lidi, kteří pomohou vaši jiskru stále udržovat. Někde ucítíte, že na vás někdo volá a že vám pomáhá žit. Pozná se to z rozzářených očí, jako když se děti dívají třeba na r rozsvícený í vánoční stromeček.

Jiskra se dá brát i jako naděje, naděje na šťastný život, třeba i po prožitém neštěstí …

Vzpomeňte si na knihu E. M. Remarqua Jiskra života. – naděje umírá poslední.

Další odpovědi
dejavu

Kombinace temperamentu, zvídavosti a zdravého sebevědomí. Možná lehce říznutého ještě společenskostí, optimismem, nadhledem a smyslem pro humor.

Kepler

Já myslím, že chuť do života to je. Lenošení jako ztráta času, pořád něco podnikat, nakazit tím druhé…

marci1

Životní jiskra představuje oživující sílu bytosti. 🙂
Více zde: http://www.no­vaduchovnices­ta.cz/clanky-vi-70-79/a70a-zivotni-jiskra-hadi-sila-a-jiskra-vedomi-cloveka-/

zjentek

Dobrá nálada a chuť do života to nejsou.

Životní jiskra- někdy stačí jen pomyslet na dobrý žvanec, nebo dup*čku a už už jiskra naskočí! Nejvíc pak plamínek září při vidině obého!
Vysvětlit si to musí každý po svém ;)