Co je vítání občánků?

Vysvětlení průběhu akce.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Průběh akce je všude stejný a přesto všude jiný. Není to žádný akt jako třeba svatba, ale je to jen takové přivítání nových občánků do společnosti. Někde dostane dítko dárek od města, někde se ukáže i zástupce zaměstnavatele jednoho z rodičů, aby mu předal dar, jinde dostane třeba pamětní medaili, jinde fotografii. Je to různé.
A co se týče oblečení a etikety, taky různé. já šel v červenci v obleku (splavenej) a ostatní tam byli v džínách a triku, ale je to slavnost, takže myslím že každého věc.

Další odpovědi
panenka

vítání občanků znamená že vás a aše mimčo přivítá do daného města kde bydlíte jaklo nového občanka od města dostáváte bid dar nebo já jsem dostala zlatý řetízek pak jen jednoho svědka(kmotra)který vám to dosvědčí a hotovo

Džanička

U nás vítají občánky jednou ročně,tak nás tam bylo několik maminek s dětmi.Starosta pronesl řeč,přivítal malé občánky,dostala jsem květinu a hračku pro mimčo,podpis obou rodičů do pamětní knihy,potom nás fotografovali i s miminkem ležícím v kolébce,a nakonec byl přípitek.Ale u Vás to bude určitě úplně jinak,jak se říká,jiný kraj,jiný mrav..Vítání občánků je krásné,zažila jsem ho už dvakrát..

Zungu

Je to akce,kterou pořádá obecní nebo městský úřad a vítají se zde nově narozené děti toho určitého města nebo obce.Každý úřad to dělá jinak,ale děti tam dostávají malé dárky,upomínkové předměty na tento den,je nějaký proslov a rodiče se pak podepisují do knihy.