hapiky

Co je větší hloupost, nejít k volbám, nebo jít a volit ty, kterým zcela nefandím?

Tzv. volit menší zlo?

Nejlepší odpověď
da ny

Tak trochu otázka sama….., snad z nedostatku znalostí, informací.
Co by za to jinde dali, kdyby mohli jít svobodně volit.
V některých zemích (EU) má občan nejen právo, ale i povinnost volit!
Účast ve volbách můžete projevit i tak, že fakticky nedáte nikomu hlas
a tedy straně peníze. Účast bude započítána do celkového % počtu voličů.
Někdo volí cestu „menšího zla“ nebo „revolty, anarchie“.

Další odpovědi
pan Straka

Dospěl jsem do stádia, kdy nemám koho volit, protože mě prakticky už všechny strany něčím naštvaly. Prakticky neexistuje strana, kterou bych volil jinak než jen jako „menší zlo“. Proto zvažuji, že půjdu-li příště k volbám, šoupnu tam jen prázdnou obálku.

Rokio

A co takhle volit dobro?

Jít k volbám má smysl podle mě na vesnicích a menších městech. Volit do parlamentu a prezidenta podle mého názoru moc smysl nemá.

Zde je článek, kterým jsem napsal k tomuto tématu: http://rock-lee13.blog.cz/1502/vol­by-nanic

anonym

Volit toho, koho nechci je opravdu kravina. Nechápu, proč by to někdo dělal (bavíme se o našem státě).

Nejít k volbám není hloupost, pokud si pak na výsledek voleb nebudete stěžovat.
Jinýma slovama by se dalo říct, že s vítězem svoleb jste spokojen, neboť jste nehlasoval jinak.

Mc Merkurion

… a proč nevolit ty, kterým fandím ???

mosoj

Pokud chceš jít k volbám, musíš si vybrat!! Jednoduché!

Pepa25

Záleží na okolnostech a volbách. Třeba dvoukolové většinové volby (v ČR do Senátu nebo prezidentská) dost často směřují k tomu, že v druhém kole člověk volí „menší zlo“.

Drap

Rokio: Tvůj článek je blábol, nic jiného. Vůbec netušíš jak se hlasy počítají, a volební zákon jsi nečetl. Víš vůbec že člověk s menším počtem hlasů může být zvolen a druhý, který má více hlasů zvolen neni ?