mzm

Co je věc na obrázcích v odkazu?

https://goo.gl/pho­tos/6V3k78mQM1PfDUt­q8

Je to celé železné, háčky se tak nějak volně protáčí. Trčící kovové packy z boku toho plechu byly asi v něčem uchyceny. Víc o tom nevím.

Na nějakou pletací pomůcku mi to příjde malinké, na nějakou přezku zase moc komplikované.

A na popud odpovědi Mc Mercurion celé je to asi ±7cm široké…

Nejlepší odpověď
marci1

Není to nějaká součástka ze stroje na pletení? 🙂

Další odpovědi
led

marci1 je blízko
pre lepšie pochopenie princípu pozrite si návod na pletací stroj Dopleta (aj keď mám pocit, že súčiastka nie je priamo z Doplety)
https://pdf.naj­dinavod.cz/wp-content/upload­s/pdf7/Navod-na-dopleta-160.pdf?h=qhUQ­KsCK7CHF4HjRxcJO­XA&e=1488998044

redy

Samo o sobě to není nic, je to nějakej díl do nějaký mašiny 🙂

Přiklonila bych se, že to může bejt součástka do výrobních šicích strojů 🙂

Mc Merkurion

… kráječ na knedlíky, chybí struny …
…v tom případě nevím, jen bych si tipnul na nějakou škrabku, třeba na kukuřici …

mzm

Led, dopletu jsme měli doma, ale nic podobného jsme u toho stroje neměli. I když rozestupy těch háčků by mohl odpovídat. Ale nejsou ty rozestupy jen náhoda?

Dochy

Led: Ten pletací mamka měla (ok, ještě má, ale už je nepoužitelnej) Nedokážu si představit, kde by se to tam mohlo použít. Jednotlivé háčky jsou tam vedeny naprosto jinak. Leda že by to byla součást nějakého pletacího stroje na náramky 😉 Ještě jedna možnost – součást pomůcky pro změnu vzoru (aby se nemusel přenastavovat háček po háčku, ale několik najednou) ale také mi to moc nesedí.

led

Dochy, súhlasím viď z mojej odpovede: „aj keď mám pocit, že súčiastka nie je priamo z Doplety“

mzm

Mc Merkurion: tvar těch háčků by mohl naznačovat nějaké škrabadlo, to by mohl být dobrý směr.

Marci1: na to pletení mi to přijde moc malé. Jako že by se tím pletly třeba tkaničky? To asi ne. :)

mzm

Mc Merkurion: na to je to dost malé. Ale díky za upozornění, velikost jsem tam nepsal. Velikost tak na vajíčka, ale kdo by dělal něco takového složitého… I tak by to celé vajíčko nepokrájelo…