Rokio

Co je v práci nejvíce zásadní?

Podle mě skutečnost, kolik zaměstnanec vykoná množství práce a v jaké kvalitě.

dodatek: Ptám se hlavně na dělníky.

Nejlepší odpověď
Kelt

Podle mne je to najít správné lidi na správnou práci. Každý má jiné schopnosti, znalosti, povahu a každá práce vyžaduje něco jiného. Práce by měla člověka vytvářet, motivovat a práce by měla toho člověka bavit, inspirovat.

Další odpovědi
Filip84

Obecně?

Najít člověka, který nechlastá, když má jít do práce, neproskáče celou noc na babě, když má jít do práce, nebulá, nefetuje a je otevřený novým věcem, ochotný se učit, a také schopný se učit novým věcem.

Zbytek už se podá, Někdo se hodí vysloveně do fabryky, k mašině, vyhovuje to jemu, je dobrý zaměstnanec. Někdo se (třeba já) do výroby nehodí, ale hodí se do služeb.

Protože ve službách musíš mít další rozměr: musíš být schopen se zapřít, nebrat si nic osobně a umět držet hubu. Což nejsou ctnosti u našich lidí nějak obvyklé, s ohledem na celkově nízké sebevědomí velké části našeho obyvatelstva.

Když děláš ve skladu ve fabryce, tak je to většinou jedno, protože maximálně přijdeš do styku s nějakým chauffeurem. Ale když děláš ve skladu v obchodě, tak navážíš, třeba, palety i na plac (třeba Billa to tak má jo – jenom jako per exemplum), A protože máš na sobě ten samý mundůr, co bába za kasou, tak ti lidi do Tebe budou mluvit, budou chtít s Tebou řešit věci. Nemůžeš je poslat do prdele, nebo být na ně sprostý.

Ale pořád platí primárně to, co jsem napsal v tom prvém odstavci, se vším ostatním se dá, alespoň rámcově, nějak pracovat. Když je ale ten zaměstnanec osoba práce se štítící, smaženka, alpa, nebo – prostě a jednoduše – je jenom „úplně na prášky“, troska, a je úplně jedno proč, se zbytkem nepohneš. Stejně tak, pokud je uzavřený, nebo negativista.

Filip84

Příspěvek smazán administrátorem.