zjentek

Co je účinné na ječné zrno? Co pomohlo Vám?

Medicína a poznatky v oblasti alternativní léčby se stále vyvíjejí, tedy není důvod nahlížet do zdejšího archivu! ;)

Nejlepší odpověď
johana 56

První dva až tři dny po objevení teplé obklady z kůry kaliny, aby zrno rychleji dozrálo.Působí také jako zklidňující prostředek proti bolesti.
Babička plivala na prst a tím víčko jemně masírovala.
Po prasknutí oplachování heřmánkovým odvarem pro vysušení.
Zvýšený přísun vitamínu B, počínaje pojídáním kvasnic, mrkve aj.

Další odpovědi
annas

Nikdy jsem ječné zrno neměla, ale našla jsem vám rady, snad zaberou.

"Na ječné zrno většinou stačí domácí léčba Ječné zrno většinou po několika dnech odezní samo. Pokud se tak nestane, je třeba vyhledat lékaře. V prvních dnech si však můžete pomoci sami.

Obklady na ječné zrno

Obklad z heřmánku (např. Apotheke heřmánkový čaj, Čaj Váňa)
Obklad z borové vody (k sehnání v lékárnách)

Babské rady a doplňky stravy proti ječnému zrnu

V počáteční fázi ječného zrna můžete podpořit léčbu i skladbou jídelníčku a doplněním důležitých látek:

užíváním česneku
užíváním vitamínu C
případně vybranými potravinovými doplňky na posílení imunity, jako je hlíva ústřičná a rakytník
rybí tuk (v kapslích od 100 do 200 Kč, např. Biotter, Harmony Line)" atd.

https://120na­80.vitalia.cz/clan­ky/na-jecne-zrno-vetsinou-staci-domaci-lecba/
https://womanon­ly.topzine.cz/jec­ne-zrno-v-oku-nebo-na-vicku-co-pomaha-podle-prababicek/

Kepler

Jako kluk jsem něco takového měl, ale nevím, jestli to bylo opravdu ječné zrno, podle popisu v odkazu asi ne. Babička mi bez varování do oka plivla, což bylo považováno za lidovou léčbu. A skutečně, zrno za čas pomalu zmizelo 🙂 Ve skutečnosti je třeba do toho kapku říznout, ale to bych radši nechal doktorovi.
https://nemoci­.vitalion.cz/jec­ne-zrno/