dust8

Co je to „záštita“?

Odpovědi
led

Z hodín šermu si pamätám že záštita je mechanická ochrana ruky držiacej kord, takže záštita = ochrana

Pepa25

SSČ
záštita, -y ž kniž.

  1. ochrana 1: hledat pomoc a záštitu u přátel
  2. kdo n. co poskytuje ochranu: ty jsi moje záštita
  3. čestná funkce záležící v podpoře něj. akce, v reprezentační účasti při ní ap.: nad šampionátem převzal záštitu prezident; festival pořádaný pod záštitou primátora patronátem

Mně osobně hned naskočil verš žalmu 27 „Hospodin je záštita má, koho bych se bál?“

Zdroj: https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=z%C3%A1%C5%A1ti­ta

dudu

Za komoušů to např. byl vojenský svazek Varšavská smlouva coby záštita míru a socialismu států RVHP.