Co je to reaktivní mysl a proč zotročuje člověka?

Proč je skrytým zdrojem nočních můr, neopodstatněných strachů, rozčilení a nejistoty?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o oblast dianetiky – „co duše dělá tělu“, .

Dianetika by měla poskytovt úlevu třeba od duševního zatížení.

" Asi jste měl někdy pocit, že je něco, co vás v životě brzdí, ničí vaše plány a brání vám být tím, kým chcete být, měl jste pravdu.

Faktem je, že existuje jediný zdroj vašich problémů, stresů, neštěstí a sebepochybností. Nazývá se reaktivní mysl – skrytá část vaší mysli, ve které jsou uloženy všechny bolestivé zážitky a následně jsou používané proti vám.

Dianetika zbavuje reaktivní mysli." atd.

Více zde: http://www.di­anetika-brno.cz/co-je-dianetika/

Naše zážitky se ukrývají v našem nevědomí, podvědomí, které zaznamenává stopy toho, co člověk prožil negativního a ublížilo mu to.

Člověk pak jedná, jak by často nechtěl, ale tzv. reaktivní mysl to chce jinak. Proto řada chorob je psychosomatického původu – mys, tedy naše duše, působní negativně i na naše tělo a vyvolává různé potíže.

Takže reaktivní je ovlivněné vnějším podnětem, který se usadí v našem podvědomí a stále obtěžuje.

Třeba neurózy, deprese, problémy se žaludkem, ledvinami, žlučníkem atd.